Latvijas Studentu apvienības (LSA) kongresā sestdien par organizācijas prezidentu ar absolūto balsu vairākumu ievēlēts Latvijas Universitātes students Edgars Bērziņš, informē LSA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērziņš par nākamā gada prioritātēm izvirzījis studiju pieejamības veicināšanu.

Bērziņš uzskata, ka situācijā, kad valstī ekonomisko grūtību dēļ studentiem ir jāizšķiras par studijām Latvijā vai ārzemēs, studiju pieejamība ir vitāli svarīga augstākās izglītības attīstībai. Pēc ievēlēšanas Bērziņš uzņēmies pārstāvēt visus 120 000 studentus, kā arī solījies savā darbībā neaizmirst LSA saukli - "Studentu lieta - taisna un cieta".

LSA Kongress apstiprinājis arī 2010. gada vadlīnijas, kurās noteikts, ka organizācija turpinās cīnīties pret krasajiem finansējuma samazinājumiem augstākajā izglītībā, kā arī iestāsies pret studiju programmu dublēšanos, iekļūstot licencēšanas komisijā, kura izsniedz studiju programmām atļaujas uzsākt savu darbību.

Jaunievēlētais prezidents ir gatavs turpināt diskusijas ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī ar valdību, tomēr neizslēdz iespējamību nākamajā gadā organizēt jaunas protesta akcijas, ja valstij, veicot budžeta konsolidāciju 400 miljonu latu apjomā, atkal vissmagāk būs jācieš izglītības nozarei.

LSA mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form