Studentu korporāciju gājiens pulcē daudzus simtus esošo un bijušo studentu
Foto: LETA

Studentu korporāciju gājienā no Latvijas Universitātes uz Brāļu kapiem piektdien devās daudzi simti esošo un bijušo studentu, novēroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Studenti nesa korporāciju karogus, dažiem rokās bija ziedi, daļa apģērbam bija piesprauduši sarkanbaltsarkanās lentītes. Gājiena sākumā gāja studentu korporāciju pārstāvji, bet gājiena noslēgumā - studentes. Gājiena sākumā aģentūra LETA novēroja arī Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu.

Gājiens sākās plkst.8 un virzījās pa Brīvības ielu. Jau pirms plkst.8 gājiena maršrutā uz Brīvības ielas uz katra krustojuma gaidīja policists, kas regulēja satiksmi gājiena norises laikā. Studentu korporāciju gājienu pavadīja policijas automašīnas.

Brīvības ielā gājienu vēroja daži skatītāji, mediju pārstāvji, kā arī tam pievienojās pāris gājiena sākuma nokavējuši studenti. Piektien no rīta, nevarot sagaidīt sabiedrisko transportu un nevēloties nokavēt gājiena sākumu, kāds no korporācijas dalībniekiem uz pilsētas centru, kur notika pulcēšanās gājienam, devās ar taksometru.

Kopumā agri no rīta pilsētā valda svētku noskaņojums, pie mājām izkārti Latvijas karogi, daži pilsētnieki pie apģērba piesprauduši sarkanbaltsarkanās lentītes, bet Dailes teātra fasāde gaismas festivāla "Staro Rīga" gaitā izgaismota sarkanbaltsarkanās krāsās.

Šodien valsts svētku dienā ir brīvdiena, ko steiguši jau vakar izmantot daži svinētāji. Aģentūra LETA šorīt sabiedriskajā transportā, kas svētku dienā galvaspilsētā ir bez maksas, novēroja dažus saldi guļošus braucējus.

Jau ziņots, ka studentu korporācijas ik gadu valsts dzimšanas dienā dodas gājienā no Latvijas Universitātes uz Brāļu kapiem, lai pieminētu brīvības cīņās kritušos un svinētu Latvijas Republikas dibināšanu. Tas ir vēsturisks gājiens, kas sākās jau pirms 2.pasaules kara, un tajā katru gadu piedalās vairāk nekā 1000 dalībnieku.

Vēsturisko gājienu šogad organizē divas organizācijas - biedrība "Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju Konvents" un organizācija "Latvijas Studentu korporācijas Fraternitas Arctica Filistru biedrība".

"Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju Konvents" bija nokavējis vienu dienu gājiena pieteikšanai pašvaldībā, tādēļ Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (LPP/LC) šo iesniegumu neizskatīja. Organizācija vērsās Administratīvajā rajona tiesā, kura atcēla Rīgas domes lēmumu un atļāva studentu korporāciju tradicionālo 18.novembra gājienu.

Savukārt organizācijai "Latvijas Studentu korporācijas Fraternitas Arctica Filistru biedrība" Radzevičs atļāva 18.novembrī rīkot publisku (izklaides) pasākumu - gājienu, par kura norises nodrošināšanu organizācija maksā nodevu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form