Sudrabas partiju dibinās 5.maijā
Foto: LETA

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas dibinātajā tautas kustībā "No sirds Latvijai!" iestājušies 432 cilvēki, sestdien kustības pasākumā informēja tās biedrs, uzņēmējs Viesturs Tamužs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Sudraba, partijas dibināšana paredzēta 5.maijā, lai realizētu kustības mērķus. Vēlāk, preses konferencē, Sudraba arī piebilda, ka "statistika jau pat ir citādāka" un kustībā piecu nedēļu laikā iestājušies vairāk nekā 450 biedru.

Ik dienu kustības mājaslapā, kā arī birojā Rīgā un reģionālajās grupās vēlmi kļūt par kustības biedriem izsakot desmit līdz 15 cilvēkiem.

"Šī kustība, šī sabiedriskā organizācija ir un būs citādāka nekā visas citas, jo mums un man personīgi ir svarīgi, lai patiešām katrs cilvēks būtu uzklausīts un katrs spētu ar savām idejām, domām un pieredzi iesaistīties kopējā darbā," sacīja Sudraba.

Taujāta par partijas ideoloģiju, Sudraba skaidroja, ka kustība tagad sāk strādāt pie idejām, kādu organizācijas biedri vēlās redzēt Latviju nākotnē, tad arī tiks veidota rīcības programma. Arī atbildot uz jautājumu par politiskajiem spēkiem, ar kuriem varētu sadarboties pēc iekļūšanas parlamentā, Sudraba sacīja, ka pašlaik šī ir tautas kustība, kas šodien pieņēmusi lēmumu dibināt partiju, līdz ar to pēc rīcības programmas izveides varēs diskutēt par to, kādi politiskie spēki ir gatavi pievienoties un kuriem ir tāds pats skatījums uz problēmām un to risinājumiem valstī. Līdzīgi Sudraba atbildēja arī uz jautājumu, vai partija varētu sadarboties ar politisko apvienību "Saskaņas centrs".

Šodien pasākumā kustības biedrus uzrunāja Sudraba, Tamužs, viena no biedrības dibinātajām Diāna Novicka, kā arī bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris. Pasākumu apmeklēja arī daudzi cilvēki, kuri arī iepriekš darbojās politikā, piemēram, bijusī e-lietu ministre un pašreizējā kapitālsabiedrības "Eko Investors" riska kapitāla fonda pārvaldniece Ina Gudele, Valdis Lauskis, kurš darbojās Sociālā taisnīguma partijā, bijušais Saeimas deputāts Oskars Grīgs, arī kādreizējais sociāldemokrāts Imants Burvis un citi.

Atbildot uz jautājumu par iespējamām bažām, ka arī viņas kustību varētu pamest cilvēki, kuri līdz šim darbojušies vairākos citos politiskajos spēkos, Sudraba norādīja - kustība var apvienot daudzus un dažādus cilvēkus, bet partijas dibināšana vēl tikai notiks.

Savukārt uz jautājumu par to, ka eksprezidenta Valda Zatlera izveidotajai Reformu partijai neizdevās viss iecerētais, tad kāpēc varētu izdoties šai partijai, Sudraba atbildēja, ka viņa neesot Valdis Zatlers, bet gan Inguna Sudraba.

Tāpat Tamužs šodien informēja par biedrības ziedotājiem, starp kuriem bija Sudraba, Novicka, Viktors Nikolajevs, Ēriks Pūle, Vladimirs Gavrilejs, Jānis Meijubers, Andris Vucens, Daina Verveiko, kā arī uzņēmums SIA "D.R.O.I.T.".

Lai uzzinātu biedru domas par nozīmīgākajām problēmām valstī un to risinājumiem, kā arī noskaidrot attieksmi pret iespēju dibināt partiju, veikta kustības biedru aptauja. Kustības biedru vairākums aptaujā ir izteicis vēlmi dibināt partiju, jo veiksmīgs starts Saeimas vēlēšanās esot vienīgais leģitīmais ceļš, lai realizētu tautas vēlmes valsts līmenī.

Ar šodienu organizācijas biedri sāk darbu nozaru darba grupās kustības un partijas vienotas rīcības programmas izstrādei. Sākotnēji ir izveidotas 13 nozaru darba grupas, kas atbilst pašreiz esošajam kompetenču sadalījumam starp ministrijām.

Kā ziņots, Sudraba janvārī dibinājusi biedrību - tautas kustību "No sirds Latvijai", bet vēlāk plānots dibināt arī partiju. Biedrībā ir divas amatpersonas - Sudraba un Diāna Novicka.

Sudraba pērn paziņoja par vēlmi saliedēt sabiedrību vienotā kustībā. Sudraba gan atzina, ka viņas mērķis nav pašai vadīt tautas kustību un cilvēkiem ir jāorganizējas pašiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gunārs Kūtris Inguna Sudraba Saeima Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form