Svētdien pie Siguldas avārijā cietušā autobusa remonta izmaksas pārsniegs 5000 eiro
Foto: DELFI Aculiecinieks

Svētdien, 26.februārī, pie Siguldas satiksmes negadījumā cietušā AS ''Nordeka'' autobusa remonta izmaksas pārsniegs 5000 eiro, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja palīdze Ieva Zicmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa skaidroja, ka uzņēmuma autobuss "Setra" svētdien izpildīja regulāro reisu maršrutā Gaujiena-Rīga, kas no Gaujienas izbrauc plkst. 5.40. Plkst. 8.37 autobuss apstājās pieturā ''Sigulda'', lai izlaistu pasažierus.

''Pēc tam autobuss sāka kustību un, braucot pa galveno ceļu ar ātrumu 29 kilometri stundā (svētdien laika apstākļu dēļ ceļš bija sniegots un slidens), sāka šķērsot krustojumu, kurā nedarbojas luksofors. Pēkšņi no kreisās puses autobusa priekšējā kreisajā stūrī ietriecās vieglā automašīna ''Opel Astra''. Vieglās automašīnas vadītājs bija izbraucis uz galvenā ceļa, nepārliecinoties par drošību, ko arī apliecināja pats ''Opel Astra'' vadītājs.

Sadursmes rezultāta autobuss tika izsists no uzņemtā virziena, trieciena ietekmē uzbrauca uz trotuāra un, šķērsojot krustojumu, ieslīdēja labās pusēs grāvī. Pateicoties autobusa vadītāja profesionalitātei un ātrajām reaģēšanas spējām, autobusa kustība tika nokontrolēta tādā mērā, lai tas slīdot neapgāztos,'' klāstīja Zicmane.

Viņa piebilda, ka pasažieri negadījumā nav cietuši un pēc 15 minūtēm tos uzņēma un galamērķī Rīgā nogādāja nākamais ''Nordeka'' autobuss, kurš izpildīja reisu Alūksne-Rīga.

Vienlaikus viņa apliecināja, ka atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem un uzņēmuma instrukcijai autobusa šoferis informēja Valsts policiju, kas reģistrēja šo ceļu satiksmes negadījumu. Plkst. 10.45 ieradās ''Nordeka'' avārijas dienesta speciālisti, kuri ar evakuatoru izvilka autobusu no grāvja, lai to nogādātu uzņēmuma bāzē Rīgā.

''Uz negadījuma notikuma vietu atbraukusī valsts ceļu policijas ekipāža pārbaudīja alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā abiem negadījumā iesaistīto transportlīdzekļu vadītājiem un alkohola klātbūtni nekonstatēja. Kad autobuss atgriezās ''Nordeka'', tā vadītājs atbilstoši iekšējai procedūrai atkal tika pārbaudīts un alkohola klātbūtne netika konstatēta,'' pauda Zicmane.

Viņa piebilda, ka ''Nordeka'' autobusu vadītājiem regulāri tiek veiktas obligātās pirmsreisa veselības pārbaudes, tostarp attiecībā uz alkohola lietošanu.

Taujāta, vai ir aplēsti radušies zaudējumi saistībā ar bojājumu autobusam, viņa norādīja, ka bojājumi tiek precizēti, notiek defektēšana, taču jau patlaban skaidrs, ka ceļu satiksmes negadījumā radušos bojājumu novēršanas izmaksas būs lielas. Sākotnējais remonta izdevumu aprēķins jau patlaban pārsniedz 5000 eiro un vēl pieaugs.

Zicmane norādīja, ka visiem uzņēmuma autobusiem ir noformēta obligātā (OCTA) apdrošināšana un brīvprātīgā (KASKO) apdrošināšana, līdz ar to pēc visu apstākļu precizēšanas un apdrošināšanas lietas noformēšanas remonta izmaksas kompensēs vainīgās puses apdrošināšanas kompānija. Pastāvošā apdrošināšanas kompānijas atlīdzības kārtība ļauj nekavējoties sākt transportlīdzekļu defektāciju un remontu, tādējādi veicinot to ātrāku atgriešanos ekspluatācijā.

Tāpat ''Nordeka'' ir vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise ar paplašināto segumu, kas apdrošina pamatdarbību (pasažieru transporta pakalpojumus) un ietver arī pasažieru un viņu bagāžas apdrošināšanu.

Kā ziņots, Valsts policijas pārstāvji svētdien informēja, ka uz Vidzemes šosejas, pie Siguldas, grāvī ieslīdējis pasažieru autobuss. Negadījumā neviens cilvēks necieta.

Pasažieru pārvadājumu uzņēmums "Nordeka" 2015. gadā strādāja ar 13,601 miljona eiro apgrozījumu un guva 202 195 eiro peļņu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form