Katru gadu 7. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena un šogad tās devīze ir “Kusties vesels!”. Lai popularizētu fiziski aktīvu dzīvesveidu Labklājības ministrija, Pasaules Veselības organizācija un Veselības veicināšanas centrs Pārdaugavā, Uzvaras parkā, rīko skrējienu, kurā aicināti piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem rūp sava veselība un kuri vēlas fiziski aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, aicina pasākuma organizētāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Skrējiena filozofija nav sacensība, bet gan aktīva kustība savas veselības stiprināšanai. Pasaules Veselības dienas pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Latvijas Republikas prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, kura pirms starta uzrunās pasākuma dalībniekus. Skrējējus uzmundrinās un tajā arī piedalīsies labklājības ministrs Andrejs Požarnovs, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne un Veselības veicināšanas centra direktore Ineta Pirktiņa. Par patīkamu atmosfēru pasākumā rūpēsies grupa “Miers un Bērziņš”.

Pulksten 12:00 sāksies skrējiena dalībnieku reģistrācija piecās skrējiena klasēs: sporta klasē (distances garums – 5 apļi, 1 aplis ir 1 km), veselības un sociālās aprūpes darbinieku klasē (2 apļi), studentu un skolēnu klasē (3 apļi), riteņkrēslu klasē (1 aplis) un tautas klasē (pēc izvēles 1 – 5 apļi). Katrs var izvēlēties distances garumu atbilstoši savām spējām.

Pulksten 13:00 skrējiena dalībniekiem tiks dots starts. Pasākuma laikā parka teritorijā vairākos aktīvās atpūtas sektoros sevi prezentē Latvijas Austrumu vingrošanas asociācija, Latvijas Frisbija federācija, jahtas RA komanda, Latvijas Armrestlinga federācija, Latvijas BMX federācija, un jaunākajiem dalībniekiem būs īpaši iekārtota bērnu aktīvās atpūtas pilsētiņa.

Pasākumu atbalstīs un par katra skrējēja uzmundrināšanu rūpēsies a/s “Grindeks”, SIA “Cido pārtikas grupa”, “Sporta medicīnas centrs”, t/c “Mols”, SIA “Vidzemes Pārtika”, veikals, klubs “Maize”, sporta klubs “Reaktors”, jahtas RA komanda, farmācijas kompānija “Dr. Willmar Schwabe”, “Ervis - L”, “Parks Reklāmai”, Maltas ordeņa palīdzības dienests un Radio SWH.

Pasaules Veselības diena tiek atzīmēta kopš 1948. gada 7.aprīļa, kad tika pieņemta Pasaules Veselības organizācijas konstitūcija. Savukārt Latvija Pasaules Veselības dienu atzīmē kopš 1991. gada, kad tā iestājās Pasaules Veselības organizācijā. Pagājušajā gadā Pasaules Veselības diena bija veltīta garīgajai veselībai un tās devīze bija “Beigsim atstumt. Nebūsim vienaldzīgi”, vēl pirms gada tika sveikti brīvprātīgie donori un dienas moto bija “Asinis glābj dzīvības. Drošas asinis sākas ar mani.”

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form