Svētdien visvairāk jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19 konstatēti Rīgā
Foto: LETA

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 119 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 47% ir reģistrēti Rīgā, bet citās pašvaldībās atklāts salīdzinoši mazs inficēto skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 56 no jaunajiem inficētajiem, kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2300 cilvēks.

Daugavpilī atklāti astoņi jauni gadījumi, kopējam saslimušo skaitam pēdējās divās nedēļās sasniedzot 332 pilsētas iedzīvotāju.

Valmierā atklāti deviņi jauni gadījumi, bet Jūrmalā seši.

Liepājā, kā arī Limbažu un Mārupes novadā katrā atklāti pa trīs jauniem gadījumiem. Pārējos novados jauno gadījumu skaits ir zemāks par trijām personām.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 2300, Daugavpilī – 332, Jelgavā – 294, Liepājā – 221, Jūrmalā – 209, Gulbenes novadā – 171, Rēzeknē – 155, Ogres novadā – 140, Ludzas novadā – 117, Salaspils novadā – 101. Pārējos novados pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits nepārsniedz 100.

Durbes novads ir vienīgie, kurā pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrētu Covid-19 sasirgušo, bet 30 novados slimo skaits ir no viena līdz pieciem.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados pēc faktiskās dzīvesvietas 2020. gadā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 348 gadījumi.

31 pašvaldībā šis rādītājs ir augstāks, tostarp 13 tiek pārsniegti 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais rādītājs ir Rūjienas, Viļakas, Ludzas, Gulbenes, Zilupes, Balvu, Aglonas, Ķeguma, Varakļānu, Aknīstes un Cesvaines novados, kā arī Rēzeknē un Jelgavā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SPKC Koronavīruss Covid-19 Centrālās statistikas pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam