Svin dievturi, kristieši, jūdaisti – Lieldienās reliģiskajam organizācijām ļauj strādāt ilgāk
Foto: F64

Valdība ceturtdien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) piedāvājumu Covid-19 pandēmijas apstākļos Lieldienu laikā pagarināt reliģisko organizāciju darba laiku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) valdības sēdē sacīja, ka Lieldienu svētkus svin dažādas reliģiskās organizācijas un atšķirīgos laikos, tāpēc nepieciešams Covid-19 pandēmijas laikā atļaut darba laikus pagarināt.

TM norāda, ka pašlaik atbilstoši ierobežojumiem reliģiskās darbības veikšanas vietas darbu drīkst sākt ne agrāk kā pulksten 6, bet tas jābeidz ne vēlāk kā pulksten 20.

Ministrija piedāvāja no ierobežojuma uz laiku atteikties, jo "atbilstoši reliģiskajām tradīcijām dievkalpojumi Lieldienās tiek noturēti visas dienas un nakts garumā". Šī tradīcija pastāvot gadsimtiem ilgi un esot neatņemama ticīgo reliģiskās dzīves, kā arī reliģisko organizāciju pamatdogmas sastāvdaļa.

"Lai arī šajos sarežģītajos apstākļos nodrošinātu ticīgajiem iespēju atbilstoši savām reliģiskajām tradīcijām, kaut arī ierobežoti, bet piedalīties reliģiskās organizācijas pamatrituālos", TM saredz nepieciešamību atļaut izņēmumus attiecībā uz darba laiku.

TM piedāvāja mainīt reliģisko organizāciju darba laiku un no 20. marta līdz 23. martam ļaut reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu sākt no pulksten 5.30, kas esot nepieciešams dievturu Lieldienu svinību vajadzībām.

27. martā un 28. martā tika atļauts baznīcu darbu beigt līdz pulksten 24, jo tad tiek svinēti Pesaha svētki, kas ir pielīdzināmi Lieldienām.

Naktī uz 4. aprīli baznīcām tika atļauts darbu turpināt līdz pulksten 1 naktī, savukārt 24. aprīlī – līdz pulksten 22.

TM atzīmē, – ja ārkārtējā situācija tiks pagarināta, šādi izņēmumi attiecībā uz reliģisko darbību vietu darba laiku būs nepieciešami arī 1. un 2. maijā, kad Lieldienas svinēs pareizticīgie Latvijas iedzīvotāji.

Līdzīgas izmaiņas reliģisko organizāciju darba laikā tika izdarītas arī Ziemassvētkos.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lieldienas Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form