Svinīgā ceremonijā par Jūras spēku komandieri kļūs Kaspars Zelčs
Foto: DELFI

Sestdien, 2. novembrī, Liepājā svinīgā ceremonijā Jūras spēku komandiera amatā stāsies jūras kapteinis Kaspars Zelčs, nomainot līdzšinējo komandieri, flotiles admirāli Ingu Vizuli, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinīgajā Jūras spēku komandiera maiņas ceremonijā piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, bruņoto spēku regulāro spēku vienību komandieri, aicinātie viesi un karavīri.

Jūras kapteinis Kaspars Zelčs dienestu bruņotajos spēkos sācis 1993. gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Dienesta laikā ir bijis mīnu tralera M-01 "Viesturs" navigācijas virsnieka amatā, patruļkuģa P-04 "Bulta" komandiera palīga un vēlāk arī kuģa komandiera amatā. Komandējošā sastāva virsnieka dienesta pieredze iegūta, dienot dažādos virsnieka amatos Jūras spēkos, Mācību vadības pavēlniecībā un Nodrošinājuma pavēlniecībā. Starptautiska dienesta pieredze iegūta štāba virsnieka amatā NATO Jūras komandkomponentes štābā Nortvudā, Lielbritānijā, kā arī NATO starptautiskajā misijā "Resolute Support" Afganistānā.

Zelčs izglītību ieguvis Latvijā, to papildinot ar dažāda līmeņa kursiem ASV, Norvēģijā, Vācijā, Austrijā, Itālijā un citiem NATO organizētajiem kursiem. Tāpat Zelčs saņēmis aizsardzības ministra goda zīmi "Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā", Nacionālo bruņoto spēku komandiera goda zīmes "Par nopelniem" 3. pakāpi un "Par centību militārajā dienestā", kā arī citas goda zīmes un vairākus pateicības un atzinības rakstus.

AM norādīja, ka flotiles admirālis Ingus Vizulis turpinās dienestu augstākā štāba virsnieka amatā NATO štābā Neapolē, Itālijā.

Jūras spēku galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form