Tautas partija tiesā iesniedz maksātnespējas pieteikumu
Foto: F64

Tautas partija (TP) Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā iesniegusi maksātnespējas pieteikumu.

Tiesas pārstāvis Jānis Jaksons sacīja, ka TP iesniegtais maksātnespējas pieteikums līdz 12.decembrim atstāts bez virzības, jo organizācija nav iesniegusi visus nepieciešamos pierādījumus un nav samaksājusi 50 latu valsts nodevu par pieteikuma iesniegšanu.

Jau ziņots, ka TP likvidatore un bijusī ģenerālsekretāre Ramona Pitena iepriekš sacīja, ka TP kasē ir apmēram 3000 latu, bet ir pieteicies viens kreditors - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas vēlas no partijas piedzīt 1 027 366 latus.

21.jūlijā Pitena oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicēja paziņojumu par TP darbības izbeigšanu un tās likvidāciju, norādot, ka prasījumi pret TP piesakāmi trīs mēnešu laikā. Šajā laikā TP pieteicies viens kreditors - KNAB ar prasījumu 1 027 366,67 latu apmērā.

Kā jau ziņots, 22.septembrī Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments pēc TP kasācijas sūdzības izskatīja administratīvo lietu saistībā ar KNAB priekšnieka 2008.gada 22.aprīļa lēmumu par pārsniegtā pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēra - 235 856,17 latu - un prettiesiski saņemto ziedojumu - kopsummā 791 510,50 latu - ieskaitīšanu valsts budžetā. Nepārsūdzamā spriedumā Senāts atstāja spēkā KNAB lēmumu.

Pirmā bilance, kas tika iesniegta KNAB pēc lēmuma par TP likvidēšanu, liecināja, ka TP kasē bija apmēram 9000 latu, sacīja Pitena. No šiem līdzekļiem tika maksāts auditoriem, naudu prasījusi arī partijas slēgto līgumu laušana un darbinieku atlaišana, pastāstīja likvidatore.

Jau ziņots, ka TP pārkāpumu KNAB konstatēja pēc 2006.gada 9.Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas. Toreiz KNAB uzdeva partijai ieskaitīt budžetā 235 856 latus - summu, kas pārsniegusi pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apjomu, un 791 510 latus - summu, ko KNAB atzinis par neatļauti saņemtiem ziedojumiem un dāvinājumiem.

Veicot pārbaudi, KNAB secināja, ka pastāv tieša saikne starp TP priekšvēlēšanu kampaņu un vairāku juridisko personu veidotajām pozitīvisma kampaņām, kuras bija vērstas tieši uz TP reklamēšanu, kādēļ tika veicināta partijas popularitāte 9.Saeimas priekšvēlēšanu periodā.

Līdz ar to citu juridisko personu izdevumi par šo kampaņu veidošanu, kā arī papildus atklātie partijas priekšvēlēšanu izdevumi tika pieskaitīti TP priekšvēlēšanu izdevumiem, tādējādi vēlēšanu izdevumu limitu pārsniedzot par vairāk nekā 700 000 latu.

Source

LETA

Tags

Tautas partija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form