Tautieši ārzemēs: visvairāk Latvijas pilsoņu dzimst Lielbritānijā
Foto: Shutterstock

Kopš 2015. gada Latvijas pārstāvniecībā Lielbritānijā saņemti 6600 pieteikumi pilsonības reģistrēšanai saistībā ar bērna piedzimšanu, kas veido 42% no kopējā ārvalstīs dzimušo Latvijas pilsoņu skaita pēdējos trīs gados, liecina Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta sniegtie dati.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) no 2015. līdz 2017. gadam kopumā Latvijas pilsonībā reģistrēti 15 745 ārvalstīs dzimuši bērni. Ar konsulārā departamenta pārstāvniecību palīdzību pilsonība kārtota 12 603 jaundzimušajiem.

Latvijai ārvalstīs ir 47 diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības. Visvairāk pieteikumu bērna pilsonības reģistrācijai pēdējos trīs gados saņemti Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā un ASV.

PMLP dati liecina, ka šā gada 1. janvārī Lielbritānijā dzīvoja 70 953 Latvijas pilsoņi. Īrijā dzīvoja 19 919, Vācijā 17 236, bet ASV – 14 945 Latvijas pilsoņi. Līdz ar to visvairāk Latvijas pilsoņu bērni dzimuši valstīs, kur rodama lielākā latviešu diaspora.

Kopumā ārzemēs šā gada 1. janvārī dzīvoja 174 527 Latvijas pilsoņi, liecina PMLP dati. Rakstu sērijas "Latvija 2020" ietvaros portāls "Delfi" pētīja, ka 20 gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par aptuveni pusmiljonu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ārlietu ministrija Lielbritānija Pilsonība PMLP
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form