Teikmanis tiekas ar oponentiem: tiesības brīvi paust uzskatus nedrīkst apdraudēt sabiedrību
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

18. decembrī Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis atsaucās domubiedru grupas "Latvijas brīvības alianse" aicinājumam un tikās ar tās pārstāvjiem Arnoldu Babri un Jāni Pļaviņu, lai uzklausītu viņu viedokli par valdības darbu un lēmumiem attiecībā uz Covid-19 izraisītās pandēmijas ierobežošanu Latvijā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Babris un Pļaviņš pauda negatīvu attieksmi, līdzīgu uzskatiem, kas izskanēja 12. decembra norisēs 11. novembra krastmalā, par valdības lēmumiem attiecībā uz Covid-19 ierobežojumiem un par to, ka publiskajā telpā neizskanot pietiekoši daudz debašu, kurās piedalītos valsts augstākās amatpersonas un eksperti, piemēram, imunologi vai epidemiologi un kurās izskanētu dažādi viedokļi par to, kā apturēt Covid-19 pandēmiju.

Savukārt Teikmanis sarunā norādīja, ka Latvijas valdības lēmumi ir sabiedrības interesēs. Tie ir balstīti atzītu un kompetentu medicīnas ekspertu, kuri bauda augstu sabiedrības uzticību, ieteikumos, kā arī augsta līmeņa starptautisku zinātnisko institūtu, piemēram, Roberta Koha institūta, norādījumos.

"Ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai nav tikai Latvijas fenomens. Visā pasaulē valdības, ieklausoties ekspertos un zinātniskajos institūtos, izstrādā noteikumus par distancēšanos, publiski norišu apturēšanu, higiēnas prasībām u. c. epidemioloģiski svarīgiem aspektiem, lai samazinātu sabiedrības saslimstību ar Covid-19. Demokrātiskā valstī valdībai ir jārēķinās arī ar kritisku viedokļu paušanu par šādiem lēmumiem," sarunā uzsvēra Teikmanis.

Tāpat Teikmanis norādīja, ka "Latvijā ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver arī tiesības brīvi paust savus uzskatus. Tomēr šīs tiesības nedrīkst radīt apdraudējumu sabiedrībai, piemēram, kā tas notiek, apzināti izplatot dezinformāciju. Par to stingri iestājas arī Valsts prezidents, norādot, ka dezinformācijas izplatīšana un sabiedrības maldināšana ir nopietns drauds demokrātijai un ir jāatrod līdzekļi, lai to efektīvi ierobežotu," teikts paziņojumā medijiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Teikmanis Valsts prezidenta kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form