Tiesa atceļ lēmumu par Strīķes pazemināšanu amatā un KNAB liek izmaksāt 7000 eiro
Foto: AFI

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien apmierināja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieces Jutas Strīķes prasību par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājas spēkā nekavējoties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka tagad Strīķe ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā.

Tāpat tiesa nolēma, ka KNAB par labu Strīķei ir jāmaksā 7000 eiro liela kompensācija par morālo kaitējumu, algas starpība 706,90 eiro un jāsniedz rakstveida atvainošanās. Pārējā daļā par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu 18 000 eiro apmērā prasība tika noraidīta. Pilns spriedums šajā lietā būs pieejams 18.decembrī, un to varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā.

KNAB pārstāvis pēc sprieduma pasludināšanas komentārus sniegt atteicās, norādot, ka nav tam pilnvarots.

Savukārt Strīķes pārstāve zvērināta advokāte Ilona Jirgena atzina, ka šoreiz nebija ne mazāko šaubu, ka disciplinārsodu tiesa atcels - par to viņai bijusi pat simtprocentīga pārliecība. Tāpat Jirgena piebilda, ka viņai bija liels gandarījums par tiesas atzīto atšķirīgo attieksmi.

Streļčenoks 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos.

Strīķes prombūtnē KNAB tika veikta reorganizācija un izveidota Juridiskā nodaļa. Kad Strīķe atgriezusies darbā, viņai tika izsniegts jauns amata apraksts un rīkojums par viņas pārcelšanu Juridiskās nodaļas galvenā speciālista amatā.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Tāpat pret Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Streļčenoks 19.novembrī parakstījis rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu par KNAB Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) Strīķes rīcību no šī gada 24.oktobra līdz 30.oktobrim, nepildot biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenās speciālistes iesniegumu pieņemšanas jautājumos un no 31.oktobra biroja Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) amata pienākumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar KNAB priekšnieka rīkojumu nolemts izveidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kurā biroja Iekšējās drošības nodaļas vadītājs būs priekšsēdētājs. Tāpat komisijā darbosies Iekšējās drošības nodaļas galvenā speciāliste, Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste un Valsts kancelejas pārstāvis.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdziens jāsagatavo līdz 19.decembrim.

Strīķe tiesā ir pārsūdzējusi KNAB priekšnieka lēmumus par trīs piemērotiem disciplinārsodiem - diviem rājieniem un pazemināšanu amatā. Tāpat Strīķe pārsūdzēja KNAB priekšnieka lēmumu par viņas atbrīvošanu no vietnieces amata sakarā ar viņas novērtēšanu, par kuru šodien pieņemts nolēmums.

Vienā no disciplinārsodiem pirmās instances tiesas lēmums jau pieņemts, un tas ir Strīķei labvēlīgs. Tāpat pirmās instances tiesa nolēma viņu atjaunot amatā. Tiesvedība par abiem gadījumiem turpinās pārējās tiesu instancēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juta Strīķe KNAB Korupcija Laimdota Straujuma Valdis Dombrovskis Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form