Tiesa ierosinājusi lietu par Strīķes atbrīvošanu no darba KNAB
Foto: LETA

Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi lietu pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieces Jutas Strīķes pieteikuma, kurā lūgts atcelt KNAB lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā, ka Strīķe ir lūgusi lietu izskatīt mutvārdu procesā, bet tiesā vēl nav saņemti KNAB paskaidrojumi, pagaidām nav noteikta administratīvās lietas izskatīšanas diena.

Jau ziņots, ka šajā tiesā lēmumus par savu atbrīvošanu pārsūdzējuši arī bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs un Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

BNS iepriekš ziņoja, ka KNAB tika veikta reorganizācija un ar biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore. Rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi arī kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

Streļčenoka parakstītais rīkojums paredz, ka ar 15.augustu izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

Streļčenoks šovasar pirms došanās atvaļinājumā nolēma atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Strīķi. Viņš bija parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form