Tiesa: Mājokļu un vides departamenta direktors Aļeksejenko no amata atbrīvots pamatoti
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi, ka bijušais Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko no amata atbrīvots pamatoti, skaidroja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, tiesa secinājusi, ka Aļeksejenko ar viņa padoto Ilonu Dimanti ir vismaz divi kopīgi bērni, un rūpēties par tiem ir abu vecāku pienākums. Aļeksejenko un Dimanti ilgstošā laika periodā vienojušas rūpes un atbildība par kopējiem bērniem, un pēc būtības viņu starpā pastāv radinieku attiecības arī bez oficiālas laulības reģistrācijas.

Tiesa atzinusi, ka atbildētājs, kura tiešā pakļautībā ir atradusies viņa bērnu māte, ir veicis viņas ikdienas darba organizēšanu, uzraudzību, veicis ikgadējo novērtēšanu un izdevis rīkojumus par prēmiju piešķiršanu.

Līdz ar to ikviens lēmums, kas piešķīra Dimantei tiesības uz mantisku labumu gūšanu, faktiski esot labvēlīgs lēmums ne tikai Dimantei, bet arī Aļeksejenko bērniem.

Tiesas ieskatā atbildētājs ir pieņēmis labvēlīgus lēmumus gan savu bērnu, gan savās personīgajās interesēs, tādējādi pārkāpjot likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

Tiesa secinājusi, ka ir apstiprinājušies visi likumā noteiktie priekšnoteikumi darba līguma izbeigšanai ar atbildētāju.

Pamatojoties uz minēto, tiesa nolēmusi Rīgas domes prasību apmierināt, tai skaitā piedzīt no Aļeksejenko tiesas izdevumus 75,37 eiro.

Kā ziņots, pret Aļeksejenko bija sāktas divas disciplinārlietas. Pirmā lieta bija par ilgstošu interešu konfliktu, kurā viņš atradies, pieņemot lēmumus par savu bērnu māti. Tostarp pieņemtie lēmumi ir saistīti ar atalgojumu un prēmēšanu. Turklāt Aļeksejenko neesot veicis darbības, lai šo interešu konfliktu novērstu.

Otrā lieta bija saistīta ar Aļeksejenko bijušo sievu, kura tikusi algota departamentā. Šajā lietā esot saskatāmas fiktīvas nodarbinātības pazīmes.

Iepriekš Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma apmierināt no amata atbrīvotā Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Aļeksejenko prasību par Rīgas pilsētas pašvaldības lēmumu, ar kuru viņš tika atstādināts no amata pienākumu pildīšanas.

Tags

Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form