Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Latgales apgabaltiesa nolēmusi atstāt negrozītu pirmās instances tiesas lēmumu, ar kuru koncertzālei "Rīga" par labu Latvijas Zinātņu akadēmijai (LZA) būs jāatmaksā 59 679 eiro parāds, informēja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertzālei "Rīga" būs jāatmaksā arī likumiskie procenti LZA - 1021 eiro un tiesas izdevumi - 1723 eiro. Tāpat tiesa noteikusi LZA tiesības saņemt no koncertzāles "Rīga" 8% gadā no 59 679 eiro parāda summas līdz sprieduma izpildei.

Vienlaikus tiesa noraidīja koncertzāles "Rīga" prasību pret LZA par paziņojuma par nomas līguma izbeigšanu atzīšanu par prettiesisku, kā arī prasību par zaudējumu 7748 eiro apmērā piedziņu.

Šo Daugavpils tiesas spriedumu iepriekš pārsūdzēja koncertzāles vadītājs Juris Millers. Daugavpils tiesa nolēma atstāt bez virzības Millera iesniegto apelācijas sūdzību minētajā lietā. Koncertzāles vadītājs pārsūdzēja arī šo nolēmumu, un lieta automātiski tika nosūtīta izskatīšanai Latgales apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka starp koncertzāli "Rīga" un LZA patlaban notiek vairākas tiesvedības. Lai visas tiesas notiktu pēc iespējas ātrāk, izskatāmās lietas no Rīgas pārceltas uz Daugavpils tiesu. Viena tiesas sēde jau notikusi novembrī, un to koncertzāle "Rīga" ir uzvarējusi. Pamata lieta par koncertzāles "Rīga" un LZA līguma tiesiskumu tika skatīta decembra sākumā, bet, ņemot vērā to, ka LZA nebija iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, tās skatīšana tika atlikta uz vēlāku laiku.

LZA 2015. gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli "Rīga", to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasīja atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle "Rīga" turpināja veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus. Līguma laušana vēl jāvērtē tiesai.

Millers uzskata, ka LZA cenšas panākt SIA "Rīgas koncertzāle" maksātnespēju, jo tad LZA ir tiesības pārņemt visus ieguldījumus, neizmaksājot nekādas kompensācijas.

Tomēr producents turpmākajai radošajai darbībai ir atradis jaunas telpas Rīgā, Ulmaņa gatvē 1, kur darbosies Latvijas Jaunatnes teātris un kuru iekārtošana izmaksājusi teju 50 000 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Daugavpils Juris Millers Koncertzāle "Rīga" Latvijas Zinātņu akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form