Tiesa no mājas izliek Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītājas bijušo vīru
Foto: PantherMedia/Scanpix

Jūrmalas tiesa vakar, 17. decembrī, apmierināja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītājas Lailas Grāveres prasību pret bijušo vīru par izlikšanu no dzīvojamās platības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš laikraksts "Latvijas Avīze" rakstīja, ka Grāveres bijušais vīrs savukārt ir iesniedzis pretprasību par īres tiesībām.

Grāveres advokāts Jānis Lapsa skaidro, ka Grāvere ar savu vīru laulībā nodzīvojusi gandrīz 20 gadus. Šķirot laulību, abām pusēm nebija nekādu strīdu - ne par mantu, ne bērniem, kuri uz to brīdi bija septiņus un 15 gadus veci, ne par ko citu. Abi vecāki savstarpēji vienojās par uzturlīdzekļu apmēru un to, ka bērni dzīvos pie tēva - Grāveres mātes īpašumā. Šāds lēmums galvenokārt tika pieņemts bērnu interesēs - lai netiktu mainīta ierastā vide, proti, dzīvesvieta, skola, sociālais loks. Advokāts atzīmēja, ka bijušā vīra pašreizējā dzīvesbiedre te iemitinājās pāris mēnešus pēc viņu laulības šķiršanas.

Kopš laulības šķiršanas starp pusēm nav bijis nekādu domstarpību par panākto vienošanos. Līdz pat nesenam laikam nav bijusi iesniegta jelkāda prasība par uzturlīdzekļiem, kā arī nav bijis strīdu par saskarsmes tiesībām un aizgādību. Vēlāk Grāvere ārpustiesas kārtībā mēģināja risināt jautājumu par viņas mātes īpašuma lietošanu, bet Normunds Grāveris uzskatīja, ka viņam ir bezgalīgas tiesības lietot šo īpašumu bez maksas.

Attiecīgi Grāvere pirms diviem gadiem cēla tiesā tā saukto negatoro prasību, lūdzot tiesu novērst viņas īpašuma tiesību aizskārumu, un prasība celta pret bijušo vīru un viņa dzīvesbiedri, nevis bērniem. Kā skaidro Lapsa, saprotot, ka prasība var būt pamatota, Grāvers cēla pretprasību par it kā esošām īres attiecībām ar pieteicējas mammu, kura ir mirusi. Pretprasībā bijušais vīrs apgalvo, ka ir bijusi vienošanās par "īres līguma" noslēgšanu uz nenoteiktu laiku, īres maksai esot 300 latu gadā.

Tāpat advokāts norāda, ka Normunds Grāvers iesniedza arī prasību pret Grāveri par aizgādības atņemšanu vienam no bērniem, kuram pašlaik ir 17 gadi. Lapsa uzsver, ka šī ir "stratēģiska" prasība, nevis pēc būtības, jo lieta tiks izbeigta, tādēļ ka pavisam drīz bērns kļūs pilngadīgs. Turklāt bāriņtiesa ir devusi atzinumu, ka nav pilnīgi nekāda pamata atņemt aizgādības tiesības Grāverei.

"Pēc šķiršanās no tēta tu pazudi no manas dzīves, nebija nekādas atvadīšanās, nekā," Anna, kurai toreiz bija piecpadsmit gadu, valdot emocijas, atgādināja savai mātei Grāverei abu tikšanās reizē Jūrmalas pilsētas tiesas zālē, kur Grāveres meita ir lieciniece, tā rakstīja "Latvijas Avīze".

"Kad pabeidzu pirmo klasi, mamma pie brokastu galda paziņoja, ka viņa nolēmusi šķirties no tēta un aiziet no ģimenes. Tagad jau brūces ir apdzijušas, māsa un tēvs ienesa dvēseles mieru, palīdzēja tam tikt pāri," Grāveres dēla teikto atreferēja laikraksts, piebilstot, ka pirmajā tiesas sēdē 7. oktobrī, tieši viņa dzimšanas dienā, mamma pat klāt nav pienākusi, nerunājot nemaz par apsveikšanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form