Tiesa VL prasību pret Štokenbergu par aizvainojošiem apgalvojumiem izskata slēgtā sēdē
Foto: DELFI

Rīgas Centra rajona tiesa otrdien nolēmusi partijas "Visu Latvijai!" prasību par godu un cieņu aizskarošu izteikumu atsaukšanu un 10 000 latu kompensāciju piedzīšanu no bijušā ministra Aigara Štokenberga (V) izskatīt slēgtā tiesas sēdē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesā gan portālam "Delfi" neatklāja, kas ir bijis par pamatu šādam lēmumam, neminot arī Kriminālprocesa pantu, balstoties uz kuru noteikta slēgta tiesas sēde. Lai šādu informāciju uzzinātu, tiesas pārstāvis Jānis Jaksons aicināja sūtīt tiesai oficiālu pieprasījumu.

Šo lietu izskata tiesnese Maira Narvila.

Slēgta tiesas sēde noteikta, jo lietas materiālos figurē kādas krimināllietas materiāli, kas pret kādu personu ierosināta saistībā ar pie Arta Pabrika (V) mājas pirms dažiem gadiem, portālam "Delfi" skaidroja Štokenbergs. Viņš gan nezināja teikt, kurš no lietas dalībniekiem prasījis noteikt tiesas sēdi par slēgtu, Štokenbergs pats tiesā nepiedalījās.

VL prasībā pret Štokenbergu ir divas epizodes, arī saistībā ar bijušā ministra izteikumiem par šo notikumu. "No šiem [Štokenberga] izteikumiem izriet, ka ir fakti jeb ziņas (liecības, pierādījumi), ka "Visu Latvijai!" biedri pie Arta Pabrika dzīvesvietas ir lietojuši šaujamieročus, tāpēc "Visu Latvijai!" darbība ir uzskatāma par ekstrēmismu un attiecīgi tās biedri par ekstrēmistiem. Faktiski atbildētājs apgalvo, ka "Visu Latvijai!" ir izdarījusi smagu noziedzīgu nodarījumu," iepriekš sacījuši prasības pieteicēji.

Jau vēstīts, ka "Visu Latvijai!" līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Imants Parādnieks partijas vārdā vērsās Rīgas Centra rajona tiesā ar prasību pret Štokenbergu, lūdzot uzlikt viņam par pienākumu kā nepatiesas un godu un cieņu aizskarošas atsaukt pērn 23.jūlija žurnālā "Sestdiena" un tīmekļa vietnē www.diena.lv publicētās ziņas par partiju "Visu Latvijai!" un tās biedriem.

Tāpat prasības pieteikumā tiek lūgts tiesu piedzīt no Štokenberga mantisku kompensāciju 10 000 latu apjomā un tiesāšanās izdevumus.

Partija lūdza Štokenbergu atsaukt apgalvojumus par nacionālās apvienības "Visu Latvijai/TB/LNNK" Saeimas deputātiem kā ekstrēmistiem. Tāpat VL lūdza atsaukt izteikumus par partijas biedru šaudīšanos pie aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) īpašuma. VL šos izteikumus uzskatīja par klaji apmelojošiem, partijas un tās biedru godu un cieņu sevišķi smagi aizskarošiem, "jo "Visu Latvijai!" un tās biedriem nav bijusi netieša vai attāla saistība ar atbildētāja minēto gadījumu", uzsvērts prasības pieteikumā.

Dzintars jau iepriekš publiski pieļāvis iespēju sūdzēt tiesā Štokenbergu par apvienības nomelnošanu, jo apvienībai "ir piegriezies".

Dzintars pārmeta Štokenbergam nomelnošanas kampaņas organizēšanu "ar mērķi nepieļaut nacionāli patriotiska spēka augstus rezultātus vēlēšanās un padarīt grūtāku tā iekļaušanos valdībā".

Štokenbergs nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) draudus sūdzēt viņu tiesā par goda un cieņas aizskaršanu jau iepriekš nodēvēja par pirmsvēlēšanu retoriku.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aigars Štokenbergs Imants Parādnieks Raivis Dzintars Saeima TB/LNNK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form