Juris Jansons
Foto: LETA

Biedrības "Sargāsim mūsu bērnus!" iniciētā parakstu vākšana par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā ir vērtējama kā sabiedrības maldināšana, uzskata Tiesībsarga birojs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāstīja biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa, aicinot Latvijas pilsoņus parakstīties par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, biedrība "Sargāsim mūsu bērnus!" izplata maldinošu informāciju, ka Latvijā tuvākajā laikā tiekot plānots ievest jaunu pirmsskolas seksuālo izglītību, legalizēt viendzimuma laulības u.tml.

Šādi informatīvie plakāti konstatēti arī valsts dibinātās skolās.
Tiesībsarga birojs skaidro, ka biedrības uzsvērtās problēmas un pieļautie apdraudējumi nav pamatoti.

Siliņa skaidro, ka juvenālā justīcija, pret kuru vēršas biedrība, ir tiesību normu un valsts institūciju sistēma, kas veidota, lai risinātu ar jauniešu noziedzību saistītās problēmas.

Tā paredz bērnu tiesību un tiesisko interešu nodrošināšanu. Juvenālās justīcijas galvenie mērķi ir noziedzības un atkārtotu noziegumu novēršana, likumpārkāpēju resocializācija un reintegrācija, uzmanības pievēršana cietušo interesēm un vajadzībām. Juvenālās justīcijas sastāvdaļa ir arī bērnu likumpārkāpumu prevencija.

Birojs atzīmē, ka Latvijā joprojām ir aizliegta laulība starp viena dzimuma personām, turklāt Satversme nodrošina aizsardzību un atbalstu laulībām starp vīrieti un sievieti, kas ir vienīgā likumīgi atzīta savienība, un to nav paredzēts grozīt, respektīvi, viendzimuma laulības Latvijā nav plānots legalizēt.

Tāpat tuvākajā laikā Latvijā netiks ievesta pirmsskolas seksuālā izglītība. 2013.gada 10.decembrī Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju par Edītes Estrelas 2013.gada 26.septembra iesniegto ziņojumu par seksuālo un reproduktīvo veselību un ar to saistītajām tiesībām.

Rezolūcijas pirmajā punktā tika uzsvērts, ka politikas izstrāde un īstenošana attiecībā uz seksuālo un reproduktīvo veselību un ar to saistītajām tiesībām un dzimumizglītību skolās ir dalībvalstu kompetencē. Eiropas Parlamenta pieņemtajai rezolūcijai par Estrelas iesniegto ziņojumu ir rekomendējošs raksturs, un tajā ietvertie ieteikumi dalībvalstīm nav juridiski saistoši.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Parlaments Satversme Tiesībsargs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form