Tieslietu ministrija pārbaudē vērtēs tiesu izpildītāja Veinberga disciplināratbildību
Foto: F64

Saistībā ar iespējamiem zvērināta tiesu izpildītāja darbību regulējošo normu pārkāpumiem zvērināta tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcībā ar Eleonorai Ļaksai piederošo īpašumu tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir rosinājis izvērtēt Veinberga saukšanu pie disciplināratbildības un atstādināšanu no amata, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijā norādīja, ka 2021. gada 7. janvārī tika saņemts Ļaksas pilnvarotās pārstāves iesniegums par Veinberga darbībām.

Lai veiktu iesniegumā minēto apstākļu pārbaudi un lemtu par iespējamu disciplinārlietas ierosināšanu un Veinberga atstādināšanu no amata, 8. janvārī Tieslietu ministrija vērsās ar informācijas pieprasījumu gan pie paša tiesu izpildītāja, gan pie zvērinātas notāres Ingas Muciņas, kā arī lūdza iespēju Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepazīties ar attiecīgās lietas materiāliem.

Papildus ministrija saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par kriminālprocesa uzsākšanu ir pieprasījusi policijai informāciju par minētā zvērināta tiesu izpildītāja statusu krimināllietā. Lai tieslietu ministrs būtu tiesīgs pieņemt lēmumu par zvērināta tiesu izpildītāja atstādināšanu no amata darbību veikšanas, jābūt ne tikai uzsāktam kriminālprocesam, bet arī tiesu izpildītājam kriminālprocesā jābūt noteiktam aizdomās turētā vai apsūdzētā statusam.

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija Bordāna pilnvaru laikā kopumā izskatījusi 16 pret zvērinātiem tiesu izpildītājiem ierosinātas disciplinārlietas, no kurām 15 ierosinājis tieslietu ministrs. Disciplinārlietu komisija piemērojusi disciplinārsodu astoņiem tiesu izpildītājiem (piecas piezīmes, divus rājienus un vienu naudas sodu 5000 eiro apmērā), kā arī pēc disciplinārlietu komisijas ierosinājuma tieslietu ministrs vienu tiesu izpildītāju atcēlis no amata.

Disciplinārlietu komisija piecās disciplinārlietās nav piemērojusi disciplinārsodu, bet komisijas lēmumu nosūtīja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, lai tā izskaidrotu tiesu izpildītājam viņa rīcības nepareizību, savukārt divas disciplinārlietas izbeigtas.

Jau vēstīts, ka Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš norādīja, ka šī nav pirmā shēma, kurā salīdzinoši neliela parāda dēļ tiek zaudēts mājoklis vai iespaidīgi naudas līdzekļi un kurā centrālā persona ir tiesu izpildītājs Veinbergs.

Viņa rīcība ir tikusi vērtēta arī Tieslietu ministrijā.

Veinbergs raidījumam rakstiski apgalvojis, ka bez dzīvokļa pārdošanas nebūtu iespējams apmierināt piedzinēja prasījumus saprātīgā termiņā, kā arī to, ka likums tieši nenosakot, ko darīt ar atlikumu no summas par izsolē pārdotu dzīvokli.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form