Tieslietu ministrijā saņemts laikraksta "Diena" lūgums izvērtēt Ventspils mēra Aivara Lemberga vadītās partijas "Latvijai un Ventspilij" (LV) pilnsapulces lēmumu aizliegt avīzes žurnālistam piedalīties partijas sapulcē un atbilde tiks sagatavota 15 dienu laikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tieslietu ministrijas preses sekretārs Leonards Pāvils pastāstīja, ka par notikušo noteikti tiks lūgts izskaidrojums arī organizācijai.

Laikraksts atgādina, ka 2.janvārī Ventspilī no LV pilnsapulces tika izraidīts laikraksta "Diena" korespondents. Savukārt radio SWH reportierim jau iepriekš ticis paskaidrots, ka partijas biedru pilnsapulcē piedalīties būs liegts. Citu masu mediju korespondenti drīkstēja sekot līdzi pilnsapulces norisei.

Laikraksts norāda, ka ar aizliegumu partija ir pārkāpusi likumu par sabiedriskām organizācijām un to apvienībām. Likums nosaka, ka masu informācijas līdzekļi var būt klāt sabiedrisko organizāciju augstāko lēmējinstitūciju sēdēs.

"Neviena partija nedrīkst ierobežot sabiedrības tiesības saņemt pietiekamu informāciju, lai varētu šo partiju vērtēt. Neļaujot "Dienas" žurnālistam piedalīties LV sapulcē, tiek ierobežotas šīs sabiedrības tiesības," savukārt uzskata "Dienas" galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Savukārt Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka līdz ar laikraksta "Diena" korespondenta izraidīšanu no viņa vadītās partijas LV pilnsapulces likums nav pārkāpts un laikraksta iebildumi esot kārtējais pasākums Ventspils un pilsētas mēra nomelnošanas kampaņā.

Lembergs BNS skaidroja, ka likums par sabiedriskām organizācijām un to apvienībām neesot pārkāpts, jo otrdien neesot notikusi partijas kopsapulce, kongress vai konferenču sēde, bet gan sanāksme un pēc tam sapulce. Attiecīgajā likumā par sanāksmēm netiekot runāts.

Turklāt likumā esot minēts, ka masu mediji "var būt klāt", bet tas nebūt nenozīmējot, ka to klātbūtne ir obligāta vai viņiem ir brīvas tiesības piedalīties. "Tie ir tukši "Dienas" korespondenta izdomājumi," teica Lembergs.

Pēc viņa domām, "Dienas" korespondentam nav vajadzības piedalīties sapulcēs, jo jebkurā gadījumā viņš uzrakstīšot tikai melus. "Viņš pie viena patiesa vārda pieliks desmit nepatiesus, un atsauksies, ka bijis klāt," pauda mērs.

Ventspils mērs kārtējo reizi izteica viedokli, ka "Diena" veic apmelojošu kampaņu pret Lembergu un Ventspili jau no 1996.gada un šī rīcība ir tikai viens no kampaņas elementiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form