Tiesnešu disciplinārkolēģija 'izbrāķē' Strazda disciplinārlietu; nosūta to atpakaļ ministram
Foto: LETA

Tiesu administrācija (TA) šonedēļ nosūtījusi Tiesnešu disciplinārkolēģijai pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) rīkojuma ierosināto disciplinārlietu pret tiesnesi Ziedoni Strazdu. Savukārt Tiesnešu disciplinārkolēģija saņemtajos materiālos konstatējusi trūkumus, tāpēc nosūtījusi tos atpakaļ tieslietu ministram.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, 20.augustā Bordāns parakstīja rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu pret Strazdu un nosūtīja to TA, kam divu nedēļu laikā vajadzēja iepazīstināt ar rīkojumu un pārbaudes materiāliem pašu tiesnesi. Pēc tam TA šis rīkojums kopā ar iepriekšējās pārbaudes materiāliem bija jānosūta Tiesnešu disciplinārkolēģijai.

Šodien tieslietu ministra preses sekretāre Līga Ādamsone aģentūrai LETA apliecināja, ka TA ir nosūtījusi disciplinārlietas materiālus Tiesnešu disciplinārkolēģijai.

Savukārt Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece pastāstīja, ka Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs no TA saņemto rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu ir nosūtījis tieslietu ministram, lūdzot novērst trūkumus un izpildīt Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 3.panta 2. un 3.daļas prasības.

"Atbilstoši minētajām likuma normām persona, kas tiesīga ierosināt disciplinārlietu, ja ir pamats ierosināt šādu lietu, organizē saņemto materiālu vispusīgu iepriekšējo pārbaudi un pieprasa tiesneša rakstveida paskaidrojumu. Pēc tam rīkojumu kopā ar iepriekšējās pārbaudes materiāliem nosūta izskatīšanai Tiesnešu disciplinārkolēģijai," aģentūrai LETA skaidroja Zvejniece.

Lai gan disciplinārkolēģijā saņemtajam tieslietu ministra rīkojumam par disciplinārlietas ierosināšanu ir pievienots pieprasījums tiesnesim sniegt rakstveida paskaidrojumu un ir arī pats paskaidrojums, tomēr nekādus likumā prasītos vispusīgas pārbaudes materiālus, kas apstiprinātu rīkojumā norādītos faktus, tiesnešu disciplinārkolēģija nav saņēmusi.

"Līdz ar to, nosūtot disciplinārlietu Tiesnešu disciplinārkolēģijai, nav ievērotas Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 3.panta 2. un 3.daļas prasības, kas liedz iespēju virzīt disciplinārlietu izskatīšanai tiesnešu disciplinārkolēģijā," aģentūrai LETA skaidroja Zvejniece. Ņemot vērā minēto, lieta nosūtīta tieslietu ministram, kas parakstīja rīkojumu par tās ierosināšanu.

Kā ziņots, šā gada 7.augustā KNAB izmeklētāji tiesnesi Strazdu aizturēja uz aizdomu pamata par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar iespējamu fiktīvu tiesas darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu. Šajā kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta arī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide.

Abiem tiesnešiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, un viņi abi neilgi pēc liecību sniegšanas KNAB saslima. Tikmēr KNAB šajā lietā turpina izmeklēšanu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form