Lai objektīvi izvērtētu disciplinārlietu pret Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Zaigu Vrubļevsku, nepieciešamas papildus iepazīties ar tiesneses sarunu ierakstu atšifrējumiem, piektdien tiesnešu disciplinārkolēģinā ierosinājis Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietas izpildītājs Juris Stukāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Augstākās tiesas Administrācijas vadītāja Anita Kehre portālu "Delfi" informēja, ka Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietas izpildītājs atzina, objektīvai lietas izvērtēšanai nepieciešams iepazīties ar ģenerālprokuratūras rīcībā esošajiem no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemtajiem pirmatnējiem materiāliem – tiesneses sarunu ierakstu atšifrējumiem.

Arī tiesnese Vrubļevska izteica lūgumu iepazīties ar sarunu ierakstiem pilnībā.

Disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu lūgt ģenerālprokurora pārstāvi iesniegt sarunu atšifrējumus, lai tos varētu pievienot lietas materiāliem, tādējādi dodot iespēju ar tiem iepazīties gan visiem disciplinārkolēģijas locekļiem, gan Vrubļevskai.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas sēdē piedalījās arī ģenerālprokurora pilnvarotā pārstāve - Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurore Rudīte Āboliņa un tieslietu ministra pilnvarotais pārstāvis - valsts sekretāra vietnieks tiesu jautājumos Kaspars Berķis.

Līdz nepieciešamie materiāli tiks sagatavoti, lietas izskatīšanā izsludināts pārtraukums.

Portāls "Delfi" jau rakstīja, disciplinārlietu par tiesnešu ētikas normu rupju pārkāpumu un likumā par "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" paredzēto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu pret tiesnesi Vrubļevsku Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietas izpildītājs Stukāns ierosināja, izvērtējot no tieslietu ministra saņemtos Ģenerālprokuratūras materiālus – Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas prokuroru veiktās resoriskās pārbaudes atzinumu, kā arī jurista Mārtiņa Kvēpa iesniegumu par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnešu rīcību.

Disciplinārlieta ierosināta 9. martā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form