Advokāts Viktors Tihonovs uzskata, ka Zvērinātu advokātu padomes (ZAP) lēmums par viņa izslēgšanu no advokatūras ir "nelikumīgs un nepamatots", tāpēc sola to pārsūdzēt administratīvajā tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tihonovs sacīja, ka no sīkākiem komentāriem par ZAP lēmumu viņš pagaidām atturēsies.

ZAP padomes loceklis Saulvedis Vārpiņš norādīja, ka lēmums par Tihonova izslēgšanu 7.oktobrī pieņemts saskaņā ar Advokatūras likumu un advokātu kolēģijas statūtiem. Viņš akcentēja, ka šajā gadījumā lēmumu par disciplinārsoda - izslēgšanas no advokatūras - piemērošanu pieņēmusi disciplinārlietu komisija. ZAP padomei sodīšanas funkcijas nav.

Advokāts piebilda, ka ZAP viedoklis konkrētajā gadījumā bijis tāds: ja disciplinārlietu komisija ir izlēmusi par soda piemērošanu, tad padome savu lēmumu par izslēgšanu pieņem uz komisijas lēmuma pamata un jautājumu pēc būtības vairāk neskata. ZAP izpilda lēmumu, ko pieņēmusi komisija.

Tihonovam ir tiesības 30 dienu laikā ZAP lēmumu pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Kā ziņots, ZAP disciplinārlietu pret Tihonovu ierosināja jau 2006.gadā. Toreiz viņam tika pārmesti iespējami Ētikas kodeksa pārkāpumi, kas paredz advokātam atturēties no rīcības, kura var mest ēnu uz advokāta profesiju.

Par disciplinārlietas ierosināšanu ZAP lēma pēc tam, kad Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" publiskoja sarunas starp lielāko Latvijas privāto zemes īpašnieku Saknīti un viņa advokātu Tihonovu, kurās vairākkārt minēta nepieciešamība dot kukuļus tiesnešiem un tiesībsargiem, lai Saknītis sekmīgi spētu aizstāvēt savas intereses, cīnoties par zaudētu īpašumu atgūšanu.

Saknīša sarunas partneris vairākkārt izmantoja necenzētus izteikumus.
2006.gada 13.jūnijā advokātu disciplinārlietu komisija nolēma par advokāta ētikas kodeksa prasību pārkāpšanu Tihonovam piemērot bargāko disciplinārsodu - izslēgšanu no advokatūras.

Lieta tika nodota atpakaļ ZAP, kas 2006.gada 14.novembrī pēc Tihonova lūguma līdz 2007.gada 13.jūnijam pagarināja termiņu, lai viņš varētu administratīvajā procesā noteiktajā kārtībā iesniegt sūdzību par disciplinārlietu komisijas lēmumu.

Tihonovs komisijas lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā, kas 2007.gada 20.decembrī izbeidza tiesvedību viņa sūdzības lietā, konstatējot, ka šāda rakstura lieta nav skatāma administratīvā procesa kārtībā.

Tiesa lēmumā konstatēja, ka Tihonovs tiesā apstrīdējis Disciplinārlietu komisijas lēmumu, taču tas uzskatāms par starplēmumu un pats par sevi tiesiskas sekas nerada. Šis lēmums ir stājies spēkā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form