Tirgotāji: zādzību skaits veikalos aug katru gadu; pārsvarā zog Rīgā un Latgalē
Foto: LETA

Pēdējo gadu laikā mazumtirdzniecības nozarē nav novēroti būtiski uzlabojumi zādzību problēmas risināšanai, jo zādzību skaits turpina pieaugt ik gadu. Savukārt zagļu iecienītākie veikali atrodas Rīgā un Latgalē, stāsta SIA "Maxima Latvija" un SIA "Rimi Latvia" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rimi" veikalu pārstāve Inga Bite atzīmē, ka zādzību skaita un apjomu ziņā pēdējo gadu laikā būtiskas izmaiņas nav novērojamas.

"Maxima" veikalu pārstāvis Jānis Beseris norāda, ka, kopumā vērtējot, zādzības ir liela problēma nozarē. Zādzību skaits veikalos pieaug katru gadu. Savukārt pēdējo gadu laikā novērota tendence, ka mazliet samazinās summa, kuras vērtībā produkti tiek nozagti.

"Precīzas zaudējumu summas gan atklāt nevarēsim, taču runa ir par tūkstošiem eiro gada laikā," atzīst Beseris.

Abu veikalu tīklu pārstāvji atklāj, ka zagļi pārsvarā zog mazus un vērtīgus priekšmetus, piemēram, kosmētiku, kafiju, saldumus, alkoholu. Taču, kā liecina "Maxima" pieejamā informācija, preces veikalā itin bieži tiekot zagtas ar mērķi tās realizēt tālāk.

Preču diapazons atkarīgs arī no konkrētiem veikaliem un to klāsta, kā arī no tā, kur veikali atrodas. Pārsvarā zādzības veikalos ir fiksētas Rīgā un Latgalē, kā arī lielākajās Latvijas pilsētās, kur zagļi visbiežāk izvēlas veikalus, kur pulcējas plašs pircēju loks - tirgus, mikrorajoni, pilsētu centri.

Zagļu "profils" ir ļoti dažāds - sākot no bērniem, jauniešiem un beidzot ar sirmgalvjiem, atzīmē tirgotāju pārstāvji.

Jau vēstīts, ka pēdējo divu gadu laikā veikalos veikto zādzību radītais finansiālo zaudējumu apmērs mazumtirgotājiem Eiropā ir sasniedzis 36 miljonus eiro, liecina Globālā mazumtirdzniecības zādzību barometra ("The Global Retail Theft Barometer") pētījuma rezultāti.

Pētījumā secināts, ka zādzības veikalos ir izplatīta mazumtirdzniecības tīklu problēma visā pasaulē. Zādzību veicējiem nav nekādu mazāk pievilcīgu preču, bet populārākās preces zagļu vidū ir mobilo telefonu aksesuāri, dekoratīvā kosmētika, baterijas, skūšanās preces, alkohols un bezrecepšu medikamenti.

Zādzības veido 38,6% no tirgotāju finansiālajiem zaudējumiem, un vidēji viena zādzība tirgotājam izmaksā 88 eiro.

Starptautisko pētījumu "The Global Retail Theft Barometer" tirdzniecības tīklos 24 pasaules valstīs veic aģentūra "The Smart Cube" un mazumtirdzniecības finansiālo zaudējumu novēršanas analītiķis Ērnijs Deils.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Inga Bite Maxima Rimi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form