TM un IZM vērtēs viedokli par skatītāju klātbūtni hokeja čempionātā
Foto: F64

Otrdien, 25. maijā, Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ar rezolūciju Tieslietu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai nodevis Veselības ministrijas viedokli par iespējām skatītājiem sekot līdzi hokeja čempionāta spēlēm to norises vietā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rezolūcijā lūgts izvērtēt Veselības ministrijas sniegto viedokli par Saeimas paziņojumu, ar kuru uzdots "Ministru kabinetam nekavējoties izstrādāt kārtību, kādā 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem spēles klātienē drīkst apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju".

Rezolūcija adresēta arī Veselības ministrijai, kurai, saņemot abu iepriekš minēto ministriju izvērtējumu, būs jāsagatavo priekšlikumi turpmākai rīcībai un jāiesniedz tie izskatīšanai Starpinstitūciju sadarbības koordinācijas grupā.

Rezolūcija izdota, pamatojoties uz 25. maijā publiskoto Veselības ministrijas viedokli.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV0 24. un 25. maijā piedalās Eiropadomē, tādēļ šajā laikā par Ministru prezidenta pienākumu izpildītāju noteikts Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) rezolūciju, Veselības ministrija (VM) ir izvērtējusi Saeimas paziņojumu par skatītāju klātbūtni pasaules hokeja čempionātā un sniegusi priekšlikumus tālākai rīcībai, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

Pārbaudīt, vai skatītāji ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, varēs ar ES digitālo sertifikātu, kuru Latvijā testa režīmā plāno sākt lietot 1. jūnijā, ja Saeima pieņems nepieciešamos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tos jau piektdien VM ir iesniegusi Saeimā, norādīja ministrija.

Kā uzsvēra ministrijā, vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ir pietiekami zems, lai viņiem būtu droši pulcēties arī hokeja maču tribīnēs, taču vakcinācijas vai pārslimošanas fakta drošai pārbaudei ir vajadzīgs tiesisks pamats un tehnoloģisks risinājums.

Tā kā līdz šim pilnībā vakcinēta ir tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju (10%), Ministru kabinetam, Tieslietu un Ārlietu ministrijai hokeja čempionāta atvēršanas gadījumā ir nopietni jāvērtē iespējami diskriminācijas riski.

Lielākajai daļai jeb 90% cilvēku joprojām nebūtu pieejama iespēja vērot hokeja čempionātu klātienē. Tāpat arī pagaidām viņiem nav iespējas apmeklēt koncertus, teātrus, kino vai izstādes un brīvi tikties ar radiniekiem un draugiem.

Ministrija joprojām uzsver, ka nebūtu pieļaujama lielāka skaita nevakcinētu vai Covid-19 nepārslimojušu cilvēku klātbūtne čempionātā, jo tas radītu būtiskus saslimšanas riskus. Turklāt skatītāju masveida testēšanai Latvijā nav pietiekamu brīvu laboratoriju jaudu, akcentēja VM.

VM uzsvēra, ka Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinājumu (Eiropas Savienības Covid-19 sertifikātu) Latvijā varēs sākt lietot 15. jūnijā. Paredzams, ka attiecīgais Eiropas Savienības regulējums par Covid-19 sertifikātu stāsies spēkā 1. jūlijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

IZM Ārlietu ministrija Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība Izglītības un zinātnes ministrija Krišjānis Kariņš Ministru prezidents Saeima Tieslietu ministrija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form