Top pilotprojekts par atelpas brīža pakalpojumu mājoklī bērniem ar invaliditāti
Foto: Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros izstrādās atelpas brīža pakalpojumu mājoklī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta īpašas kopšanas nepieciešamība, portālu "Delfi" informēja LM pārstāvis Egils Zariņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atelpas brīža pakalpojuma mērķis ir īslaicīgi (līdz 30 diennaktīm gadā) nodrošināt bērna aprūpi, aizstājot tuviniekus, kuri ikdienā aprūpē bērnu ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, norādīja ministrijā.

Atšķirībā no citiem pieskatīšanas pakalpojumiem, kas tiek nodrošināti īslaicīgi, pakalpojumu sniedzot pa stundām, atelpas brīža pakalpojums tiek nodrošināts ilgākā laika posmā – vismaz diennakti. Šādi bērna pamata aprūpētājam tiek ļauts īslaicīgi atpūsties, uzsvēra Zariņš.

Līdz šim atelpas brīža pakalpojumu sniedzēji šo pakalpojumu nodrošināja tikai institūcijā, kā rezultātā nereti bērnu vecāki atteicās to izmantot, nevēloties atstāt bērnu institūcijā. Tāpēc tiks izstrādāts pakalpojuma apraksts un prasības pakalpojumu sniedzējiem atelpas brīža pakalpojuma nodrošināšanai mājoklī – pie klienta vai pakalpojumu sniedzēja.

Plānots, ka projekta ietvaros līdz 2021. gada oktobrim tiks izstrādās pakalpojuma apraksts, ko tālāk jau aprobēs izmēģinājuma projektā, sniedzot iespēju vecākiem septiņus mēnešus saņemt atelpas brīža pakalpojumu mājoklī.

Kā norādīja Zariņš, projektā iecerēts iesaistīt 50 bērnus ar funkcionāliem traucējumiem, kas būtu 10 bērni katrā plānošanas reģionā Latvijā, kopumā nodrošinot iespēju katram bērnam saņemt atelpas brīža pakalpojumu mājoklī līdz 15 diennaktīm. Šajā laikā plānots iekļaut arī "iepazīšanās" periodu līdz 72 stundām, lai nepieciešamības gadījumā bērns un ģimene izveidotu pozitīvu kontaktu ar pakalpojuma sniedzēju, pirms saņemt pakalpojumu diennakts režīmā. Pēc izmēģinājuma projekta tiks precizēts pakalpojuma apraksts un izstrādāti priekšlikumi grozījumiem normatīvajos aktos, precizējot prasības pakalpojumu sniedzējiem.

Par pakalpojuma izstrādi un izmēģinājuma projekta īstenošanu LM ir noslēgusi līgumu ar sociālo pakalpojumu sniedzēju – biedrību "Latvijas Samariešu apvienība".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Labklājības ministrija Latvijas Samariešu apvienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form