Foto: stock.xchng

Trešā daļa jeb 33% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā mēneša laikā lietojuši alkoholiskos dzērienus divas līdz trīs reizes, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra "Eurobarometer" aptauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nedaudz mazāks iedzīvotāju skaits jeb 31% alkoholiskos dzērienus lietojuši vienu reizi mēnesī, bet 22% - vienu reizi nedēļā. Alkohola lietošanu ikdienā atzīst vien 2% aptaujāto.

Vairāk nekā puse jeb 56% iedzīvotāju norāda, ka, lietojot alkoholu, izdzer vienu vai divas glāzes.

Latvijā daudz retāk nekā citur Eiropā ir sastopami tādi cilvēki, kas pēdējā gada laikā nav lietojuši alkoholu. Vienlaikus liela daļa no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas alkoholu lietojuši pēdējo 12 mēnešu laikā, alkoholiskos dzērienus nav dzēruši pēdējā mēneša laikā. Latvijā starp pārējām Eiropas valstīm ir visvairāk tādu iedzīvotāju, kas alkoholu nav lietojuši pēdējā mēneša laikā.

Pēdējā gada laikā Latvijā alkoholu nav lietojuši 13% iedzīvotāju, bet mēneša laikā - 26%.

Līdzīga situācija vērojama arī kaimiņvalstīs. Lietuvā pēdējā gada laikā alkoholu nav lietojuši 15% un Igaunijā 18% iedzīvotāju, bet mēneša laikā - attiecīgi 23% un 19%.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form