Trešdaļa turīgāko iedzīvotāju sevi uzskata par nenodrošinātiem
Foto: DELFI

Gandrīz trešdaļa - 32% - no turīgākajiem Latvijas iedzīvotājiem sevi uzskata par materiāli nenodrošinātiem, bet 13% no trūcīgākajiem sevi uzskata par materiāli nodrošinātiem, liecina SKDS decembrī veiktais pētījums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

81% no iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem sevi uzskata par materiāli nenodrošinātiem, bet 13% - par materiāli nodrošinātiem. Turpretim no turīgākajiem iedzīvotājiem ar visaugstākajiem ienākumiem 32% domāja, ka ir materiāli nenodrošināti, bet 61% sevi uzskatīja par nodrošinātiem.

60% iedzīvotāju, kuru ienākumi ir vidēji zemi, sevi uzskatīja par nenodrošinātiem, bet 31% cilvēku ar šādiem ienākumiem sevi uzskatīja par nodrošinātiem. Iedzīvotāju grupā ar vidēji augstiem ienākumiem sevi par nenodrošinātiem uzskatīja 52%, bet par nodrošinātiem – 38%. Savukārt iedzīvotāji ar vidējiem ienākumiem biežāk uzskatīja savu nodrošinājumu par nepietiekamu (69%).

Kopumā tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 33% sevi uzskatīja par materiāli nodrošinātu, bet vairāk nekā puse (57%) iedzīvotāju - par materiāli nenodrošinātiem. Pēdējo piecu gadu laikā pieaudzis to cilvēku skaits, kuri uzskata savus ienākumus par nepietiekamiem. Pirms gada 39% no iedzīvotājiem sevi uzskatīja par materiāli nodrošinātiem, bet 55% - par nenodrošinātiem, bet 2007.gadā par nenodrošinātiem sevi atzina 42% iedzīvotāju, liecina pētījuma centra SKDS aptaujas.

Savukārt 2003.gadā 30% iedzīvotāji jutās materiāli nodrošināti, 2005.gadā tādu bija jau 32%, bet 2006.gadā 45% no iedzīvotājiem jutās nodrošināti un 2008.gadā jau 48%.

2010.gadā decembrī sevi par materiāli nodrošinātiem biežāk uzskatīja augstāko izglītību ieguvušie (46%), bet par materiāli nenodrošinātiem - iedzīvotāji, kuriem ir tikai pamatizglītība (21%). Tāpat gados jaunākie iedzīvotāji sevi biežāk uzskatīja par materiāli nodrošinātiem- vecuma grupā no līdz 18 - 34 gadiem tā domāja 41%, bet vecuma grupā no 55 – 74 līdz gadiem - 27%.

Pētījums liecina, ka savas labklājības līmeņa uztverē rīdzinieki īpaši neatšķiras no Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošajiem – visos šajos reģionos ļoti līdzīgs iedzīvotāju īpatsvars (33% līdz 37%) ir sevi atzinuši par materiāli nodrošinātiem. Savukārt Latgalē sevi par materiāli nodrošinātiem uzskata tikai 23% iedzīvotāju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form