Turlais: mēra amats nebūtu nekāda dāvana
Foto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja amats nebūtu nekāds apbalvojums vai dāvana, šādu viedokli pauda iespējamais "Gods kalpot Rīgai" (GKR) Rīgas mēra amata kandidāts Dainis Turlais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Politiķis norādīja, ka mēra amats būtu smags un sarežģīts darbs, jo domē ir jārisina vairākas samilzušas problēmas, piemēram, Valsts kontroles ziņojumos konstatētās nepilnības, kā arī lietas, kas saistītas ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aktivitātēm. "Uzskatīt, ka no mēra pārvēlēšanas brīža viss būs saulaini un skaisti, būtu maldīgi, jo veicamo darbu apjoms ir milzīgs," sacīja Turlais.

Taujāts, kāda būtu viņa motivācija uzņemties šo amatu, Turlais norādīja, - tā kā viņš ir partijas biedrs, viņš nevarot ignorēt kolēģu viedokli un vēlmi. Turlais arī pauda viedokli, - ja viņš tiks apstiprināts mēra amatam, kā vieno no vicemēriem viņš gribētu redzēt Burovu.

Tikmēr deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR), kurš izvirzīja Turlā kandidatūru, sacīja, ka par vicemēra amatiem frakcija nemaz nav lēmusi.

Stepaņenko atzina, ka frakcijā Burova kandidatūra mēra amatam oficiāli virzīta nemaz netika. "Sākot diskutēt, vairums atbalstīja Turlo, tādēļ pamatā esam izvērtējuši tieši viņa prasmes, politisko pieredzi un citus plusus," teica Stepaņenko.

Stepaņenko norādīja, ka nevēlas abus kandidātus nolikt uz "svaru kausiem", vien pauda, ka Turlā potenciāls līdz šim nav pietiekami pielietots. "Turlais ir izcils stratēģiskais un taktiskais plānotājs. Un domes darbs pamatā ir resursu un pielietojumu sakausējums. Mums ir resursi un ir plāni, un mums ir jākontrolē šo mērķu sasniegšana. Tīri personīgi uzskatu, ka Turlais šos procesus spētu vadīt labāk," sacīja politiķis.

Savukārt partijas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) žurnālistiem pauda viedokli, ka ir lepns, ka viņa partijā ir divi vienlīdz vērtīgi mēra amata kandidāti.

Ameriks norādīja, ka abiem kandidātiem ir vienlīdzīgas iespējas ieņemt mēra amatus. "Frakcija, vērtējot Turlā līdzšinējo pieredzi, sliecās viņu atbalstīt, taču tas nenozīmē, ka kāds neatbalsta Burovu. Vienkārši šādos krīzes apstākļos frakcija šo kandidātu uzskata par atbilstošāku," sacīja Ameriks.

Viņš norādīja, ka rītdien valde lems par galējo partijas nostāju. Kopumā partijas valdē ir 21 cilvēks, no kuriem lielākā daļa ir Rīgas domes frakcijas deputāti. Tas liek domāt, ka, neraugoties uz vairāku biedru aicinājumu amatam izvirzīt Burovu, valde tomēr varētu lemt par labu Turlajam.

Kā ziņots, "Gods kalpot Rīgai" valde šodien nespēja izlemt, kuru partijas biedru virzīt Rīgas mēra amatam.

GKR Rīgas domes frakcija mēra amatam ir ierosinājusi izvirzīt Turlo un šo ierosinājumu uztur spēkā.

Tomēr domas par labākajiem mēra amata kandidātiem dalījās, jo daļa biedru mēra amatam vēlējās virzīt pašreizējo domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu, uzsverot viņa pienesumu domes darbā un spēju "uzņemties atbildību pilsētai grūtos laikos".

Tikmēr daļa biedru aicināja atbalstīt Turlā kandidatūru, mudinot uzticēties frakcijas lēmumam un norādot, ka politiski Turlais mēra amatam būtu piemērotāks kandidāts, bet Burovs varētu turpināt strādāt kā vicemērs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Ameriks Dainis Turlais Gods kalpot Rīgai Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form