Turpina skolu dabaszinātņu kabinetu modernizāciju
Foto: F64

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi atklātu konkursu "Dabaszinātņu un matemātikas kabinetu mācību aprīkojuma piegāde", iepirkuma priekšmets ir sadalīts sešās daļās. Piegādātāji var pieteikties uz vienu vai vairākām daļām, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzēts nodrošināt dabaszinātņu kabinetu aprīkošanu un modernizēšanu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem 222 Latvijas vidusskolās vairāk nekā 100 pašvaldībās. Minētā aktivitāte nodrošinās dabaszinātņu kabinetu modernizāciju 60% Latvijas vidusskolu.

IZM nodrošina centralizēto iepirkumu pašvaldību vajadzībām, atvieglojot pašvaldību darbu, jo pretējā gadījumā katrai no vairāk nekā 100 pašvaldībām būtu jāorganizē sava iepirkumu procedūra.

Projektu ietvaros ir plānots ne tikai iegādāties katra dabaszinātņu priekšmeta (matemātikas, ķīmijas, fizikas un bioloģijas) apguvei modernus uzskates līdzekļus un kabineta aprīkojumu, bet arī nodrošināt kabinetus ar modernām informācijas tehnoloģijām, veikt skolu bibliotēku un videofondu atjaunošanu un papildināšanu, iegādāties apmācības programmatūras.

ERAF līdzekļi ir paredzēti, lai segtu arī skolu kabinetu piemērošanas būvdarbus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu tehnoloģiju un mācību aprīkojuma uzstādīšanu un ekspluatāciju, kā arī mēbeļu iegādi. Taču būvdarbu un mēbeļu iegādi nodrošina katra pašvaldība pati, izvērtējot konkrēto skolu vajadzības.

Aktivitātes "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana" projektu iesniegumu atlases 1.kārtā IZM bija apstiprinājusi 112 projektu iesniegumus. Līdz 30.jūlijam VIAA bija noslēgusi visas 112 vienošanās ar pašvaldībām par ERAF finansējuma piešķiršanu projekta īstenošanai. Līdz 31.jūlijam 110 projektiem pārskaitīti avansa maksājumi.

Kopējā projektu īstenošanas summa ir 22,5 miljoni latu, no kuriem ERAF finansējums ir 85%, bet nacionālais publiskais līdzfinansējums – 15%.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form