Sestdien VEF Kultūras pilī notikusī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) Rīgas nodaļas konference apliecināja, ka arī pēc nesenajā kongresā notikušās vadības maiņas domstarpības un nesaskaņas partijā turpinās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Daudziem LSDSP biedriem par pārsteigumu kļuvusi LSDSP Rīgas domes frakcijas pievienošanās jaunajai labējo partiju koalīcijai un pozitīvais balsojums par koncertzāles celtniecību uz AB dambja.

Lai gan LSDSP Rīgas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Karavaičiks atzina, ka "reizēm jāsadarbojas ar pašu velnu, lai iegūtu rezultātu", vairāki citi konferences delegāti norādīja, ka sadarbība ar labējām partijām var negatīvi ietekmēt vēlētāju attieksmi pret sociāldemokrātiem.

LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs gan apgalvoja, ka jaunizveidotās Rīgas domes koalīcijas darbības programma esot ļoti tuva LSDSP 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmai.

Dinevičs pauda pārliecību, ka jaunizveidotajai koalīcijai Rīgas domē būs vismaz 33 balsis un ka pašreizējā mēra Aivara Aksenoka (JL) "gāzēju komanda" un nākamā koalīcija pēc sava sastāva ir atšķirīgas.

Dinevičs informēja konferences dalībniekus, ka sociāldemokrātu atbildības "lauciņš" galvaspilsētas pašvaldībā būs satiksme, kultūra un vide, kuru līdz šim pārraudzīja vicemērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Neizpratni sociāldemokrātos ir radījis arī LSDSP frakcijas balsojums, atbalstot koncertzāles celtniecību uz AB dambja.

Kā apgalvoja kontroles komisijas priekšsēdētāja Eiženija Maija Ivanova, daudzi kopu biedri pēc šī balsojuma pat pauduši gatavību aiziet no LSDSP. Bet Ženija Katkovska pat apgalvoja "cik pāļu dzīs AB dambī, tik miljonu būs, un tie ir jau sadalīti".

Konferences dalībnieku vairākums ar neizpratni uztvēra LSDSP ģenerālsekretāra Anša Dobeļa uzstāšanos, kurš apgalvoja, ka sociāldemokrātiem turpmāk nav jādarbojas tikai kā mazturīgo aizstāvjiem, jo tādu Latvijā esot tikai 7%, bet esot jācenšas pārstāvēt visus strādājošos, kas veido vidusslāni.

Konferencē izskanēja viedoklis, ka LSDSP rindās iezīmējušās būtiskas domstarpības par partijas tālāko darbību starp tās jaunatnes organizāciju un vecbiedriem. Sociāldemokrātu vienotību neveicinot arī dažādu interešu grupu dibināšana, kuru skaitā, kā ironiski izteicās kāds delegāts, trūkst tikai suņu mīļotāju kluba.

Runājot debatēs, konferences delegāti norādīja, ka vēlētāju uzticību LSDSP grāva partijas bijušo līderu - Jāņa Ādamsona, Gundara Bojāra, Jura Zaķa un Jāzepa Kozura - aiziešana no partijas.

Kā norādīja Katkovska, "vairākiem bijušajiem sociāldemokrātiem, kas ar partijas atbalstu ieņēma labi apmaksātus amatus un kļuva bagāti, tagad ir pat neērti sasveicināties ar bijušajiem partijas biedriem". Vēlētāji to atceroties un regulāri atgādinot.

Konferences delegāti atzina, ka LSDSP biedru skaits samazinās, piemēram, tās Rīgas nodaļa pēdējos divos gados ir sarukusi par 304 cilvēkiem. LSDSP arī strauji noveco, tās rindās nav izdevies iesaistīt pietiekami daudz jauniešu, inteliģences pārstāvju un augsti kvalificētu speciālistu.

LSDSP Rīgas nodaļas priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti - Guntars Jirgensons un Andrejs Vilks, bet uz vietnieka amatu kandidē septiņi pretendenti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form