Turpinās Siguldā pazudušās meitenes meklēšana; policija aicina palīgā brīvprātīgos
Foto: LETA

Jau divas dienas turpinās Siguldā pazudušās Evitas meklēšana, iesaistot plašus dienestu, pašvaldību un brīvprātīgo spēkus, kas ir vairākkārt pārbaudījuši teritoriju Gaujas abos krastos un pašā Gaujā, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Kā norāda Grāvīte, arī šonakt ir turpinājušies aktīvi meklēšanas pasākumi, kas pagaidām ir bez būtiskiem panākumiem, bet darbs turpinās un meklēšana tiks veikta tik ilgi, līdz meitene tiks atrasta.

Būtisku atbalstu meklēšanā sniedz brīvprātīgie gan ar cilvēkresursu, gan arī, piemēram, ar personīgo aprīkojumu – laivām, uzsver Grāvīte.

Ņemot vērā, ka meklēšanas darbi turpinās, Valsts policija arī otrdien aicina palīgā brīvprātīgos un gluži tāpat kā pirmdien – no pulksten 9.30 sākas pulcēšanās Peldu ielā 2, Siguldā. Tur notikuma vietā sagaidīs policija un tālāk koordinēs meklēšanas posmus. Šobrīd brīvprātīgo atbalsts ir nepieciešams visas dienas laikā, ja tas mainīsies, policija par to ziņos.

Valsts policija pārbauda visas versijas, bet ņemot vērā lokāciju un to, ka meitene pēdējo reizi ir redzēta ūdenī, meklēšanas pasākumi ir koncentrēti ūdenī, tomēr meklēšanā izmanto dažādus līdzekļus – meklē gan ar laivām, gan uz sauszemes. Grāvīte norāda, ka iesaistīti arī kinologi, kā arī bezvēsts pazudušo personu meklēšanu organizācijas. Tiek izmantoti arī droni.

Šobrīd par notikušo sākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, kurā attiecīgi arī tiks skaidroti visi notikušā apstākļi, informēja policijā.

Jāpiebilst, ka policija var sākt kriminālprocesu par notikušu faktu nevis kādu personu. Šāda rīcība ļauj policijai veikt dažāda veida izmeklēšanas darbības, kā arī vākt faktus, kas var būt lietderīgi brīdī, ja parādās personas, kurām var piemērot kriminālprocesuālo statusu.

Valsts policija aizvien aicina atsaukties aculieciniekus vai personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija, kas var palīdzēt meklēšanā, zvanot 67950402 vai 110. Vienlaikus policija aicina atsaukties arī drona īpašnieku, kurš dienā, kad meitene pazuda, pludmalē, iespējams, pilotējis dronu – iespējams, fiksētais materiāls var būtiski palīdzēt meklēšanā, uzsver Grāvīte.

Jau ziņots, ka policija kopš svētdienas vakara meklē Siguldā pazudušo piecus gadus veco Evitu, kura ap pulksten 14.00 pazuda Siguldā Gaujas pludmalē (Peldu iela), un līdz šim brīdim nav atradusies.

Meitenes pazīmes: augums 120-130 cm, gaiši mati ar čolku, bija ģērbusies sarkanā peldkostīmā – priekšā dzeltenas krāsas iedaļas, uz muguras dzeltens ar zilu apļveida zīmējums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Ads disabled
Ads disabled

Tags

Gauja Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Lasi vēl
 

Comment Form

Ads disabled
Ads disabled