Administratīvā rajona tiesa pagājušajā nedēļā noraidījusi biedrības "Mūsu Baldone" prasību un atstājusi spēkā 2008. gada decembra valdības rīkojumu par divu jaunu radioaktīvo atkritumu tvertņu un lietoto slēgto starojuma avotu ilgtermiņa glabātavas izbūvi Baldonē. Taču biedrība ir apņēmības pilna turpināt tiesvedību, lai apturētu radioaktīvo atkritumu glabātuves paplašināšanu, ziņo "Rīgas Apriņķa Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Spriedumu 20 dienu laikā ir iespējams apstrīdēt apelācijas kārtībā Administratīvajā apgabaltiesā. Biedrības "Mūsu Baldone" vadītāja Kaija Gertnere-Ozola laikrakstam sacīja, ka spriedums tiks pārsūdzēts. "Šajā gadījumā izskatās, ka tiesa ir vadījusies pēc likuma burta, nevis pēc likuma gara, nedomājot par sekām, ko "Radona" paplašināšana nesīs sabiedrībai," sacīja Gertnere-Ozola. Turklāt viņa uzskata, ka pēdējā laikā ir radušies divi papildu apstākļi, kādēļ "Radona" paplašināšana nav pieļaujama, proti, plānotā automaģistrāles būvniecība netālu no bīstamo atkritumu izgāztuves teritorijas, kā arī divu karjeru izveide.

Biedrība tiesā apstrīdēja Ministru kabineta 2008. gada 3. decembra rīkojumu "Par divu jaunu radioaktīvo atkritumu tvertņu un lietoto slēgto starojuma avotu ilgtermiņa glabātuves izbūves radioaktīvo atkritumu glabātavā "Radons"". Biedrība lūdza šo lēmumu atcelt. "Mūsu Baldone" uzskata, ka rīkojums ir prettiesisks, jo pirms lēmuma pieņemšanas nav veikta ietekmes uz vidi novērtējumā konstatētā radioaktīvo vielu noplūdes iemeslu pilnīga izpēte, tas nesatur Baldones novada pašvaldības teritorijas ilglaicīgas izmantošanas iespēju izpēti, kurā būtu izvērtēti ilgtspējīgi attīstības kritēriji.

Ietekmes uz vidi novērtējums arī neietverot alternatīvu risinājumu izpēti, kas ir pretrunā ar Ministru padomes 1991. gada 11. jūlija lēmumu par celtniecību Baldonē sakarā ar uzņēmuma "Radons" rekonstrukciju, dokuments neizvērtē kompensācijas nozīmi saistībā ar konkrētā projekta realizāciju, kas ir pretrunā ar likumā "Par ietekmi uz vidi novērtējuma" minēto principu – "piesārņotājs maksā", un apstrīdētais rīkojums ir pretrunā ar Baldones novada pašvaldības viedokli, norādīts sūdzībā tiesai. Turklāt kopš lēmuma pieņemšanas ir pagājuši gandrīz divi gadi, taču principiāli nekas nav mainījies un joprojām "Radonā" nav veikta nopietna radioaktīvā piesārņojuma noplūdes iemeslu un iespējamo ekoloģisko draudu izpēte. 1962. gadā izbūvētās bīstamo atkritumu glabātuves ir gan morāli, gan fiziski novecojušas, uzskata biedrība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form