Pēdējās dienās telekompānijas paudušas savas pozīcijas attiecībā uz nākamā gada plāniem – ja LTV1, LTV7 un LNT no 1.marta plāno pāriet no analogās uz zemes ciparu TV apraidi, tad TV3 nolēmusi, ka vēlas palikt analogajā apraidē. 9.decembra publiskajās debatēs "Kas notiek Latvijā?" notika karstas debates par to, vai TV3 šādu scenāriju maz varēs īstenot, ja tam nepiekrīt Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP). Taču padomes pārstāves pamatojumā nebija pretargumentu kritikai par lielajām izmaksām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LTV ģenerāldirektors Edgars Kots savu lēmumu pamatoja ar to, ka dubultu apraidi ar piešķirto budžetu viņš nevar nomaksāt, un aicināja Finanšu ministriju un Saeimu atrast līdzekļus, lai kādu laiku nodrošinātu analogo apraidi arī pēc 1.marta.

Gan Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, gan satiksmes ministrs Kaspars Gerhards ("Tēvzemei un brīvībai"/LNNK) pauda viedokli, ka pārejas periodam, kad tiek nodrošināta dubultā apraide, jābūt pēc iespējas īsākam, citādi tiks "nokurināta" liela nauda un visi to pārmetīs centram. K.Gerhards uzskatīja, ka TV3 ir jāizvēlas, vai iekļauties bezmaksas vai kādā maksas paketē. Tomēr "Lattelecom" biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis solīja, ka nākotnē "noteikti tiks nodrošināts" tāds bezmaksas programmu apjoms, kādu noteiks NRTP. Viņš gan nepaskaidroja, kā grasās to nodrošināt, ja TV3 nevēlas bezmaksas paketē iekļauties.

Lielākie strīdi tieši par šo jautājumu bija starp TV3 ģenerāldirektori Baibu Zūzenu un NRTP priekšsēdētāja vietnieci Daci Bucenieci. B.Zūzena novērtēja, ka uzņēmums ir iedzīts stūrī, jo lēmumus pieņem padome un "Lattelecom", kas nepārskata piedāvājuma cenu. D.Buceniece notiekošo pamatoja ar iepriekšējām tikšanās reizēm, kur šīs televīzijas bija paudušas atbalstu palikšanai bezmaksas paketē arī ciparu apraidē, bet viņa bija spiesta atzīt, ka tobrīd maksa par to vēl nebija zināma. B.Zūzena skaidroja, ka bija paļāvusies uz lielu izmaksu samazinājumu līdzīgi citām valstīm. Taču D.Buceniece skaidri debatēs paziņoja - ja valsts nolems, ka pāreja no 1.marta notiks, "tad tai pārejai ir jānotiek". Atstājot B.Zūzenu brīnāmies, kāpēc visi pieņem to, ka apraide Latvijā ir dārgāka nekā citur, līdzīgi kā šeit viss kas cits "sanāk dārgāk".

Pilno 9.decembra debašu raidījumu, kā arī citus tā būtiskākos un spilgtākos fragmentus varat noskatīties www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form