Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) rīkotā trīspusējā tikšanās ar SIA "TV3 Latvia" un kabeļtelevīzijas pārstāvjiem, lai atrisinātu strīdu par translāciju maksu, ceturtdien noslēdzās bez rezultātiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tikšanās laikā „TV3 Latvia" uzsvēra, ka, iespējams, kabeļtelevīziju klienti jau šobrīd maksā par TV3, viņiem pašiem to nezinot. Patlaban par brīvu pieejamās ētera televīzijas, ieskaitot TV3, kabeļtelevīziju skatītājam ir pieejamas tikai apvienotas vienā grupā jeb paketē ar maksas kanāliem. Vienlaicīgi, TV3 kanāls gan ēterā, gan kabeļtelevīziju operatoriem ir pieejams bez maksas.

„Tādējādi, šāda paketēšanas sistēma iespējams rada iespēju par TV3 skatīšanos iekasēt slēptu maksu. Skatītājs nevar kabeļtelevīziju piedāvājumā izvēlēties atsevišķi TV3 kanālu, kuram jābūt pieejamam bez maksas," uzskata „TV3 Latvia", iesakot kabeļoperatoriem „retranslēt kanālu TV3 bez maksas ar nosacījumu, ja arī gala patērētājiem tas skaidri un nepārprotami tiek piedāvāts bez maksas".

Tāpat „TV3 Latvia" uzsvēra nepieciešamību skaidri nodalīt skatītāja izvēlei ētera televīzijas (TV3, LNT, LTV1, LTV7, TV5) no pārējiem maksas televīzijas kanāliem un ierosināja kabeļtelevīziju operatoriem veikt kanālu pārpaketēšanu, atsevišķi sagrupējot skatītāja izvēlei tos Latvijas kanālus (ieskaitot TV3), kuri iedzīvotājiem uztverami ēterā par brīvu - par kuriem pieļaujama vienīgi tādas maksas iekasēšana, kas nosedz operatoru izmaksas infrastruktūras uzturēšanai (kas būtu salīdzinoši neliela).

""TV3 Latvia" iestājas par to, lai skatītājam būtu skaidrs par ko un cik viņš maksā - un sevišķi tagad, kad kabeļtelevīzijas pakalpojumu cenas aug, un liela daļa Latvijas iedzīvotāju izvērtē savus tēriņus. Mums ir svarīgi, lai skatītājs zinātu, ka analogās apraides kabeļtelevīzijas saņem no mums TV3 tālākai retranslēšanai bez maksas," uzskata „TV3 Latvia" valdes locekle Baiba Zūzena.

Savukārt kabeļtelevīziju operatori „TV3 Latvia" ierosinājumu par pārpaketēšanu uzskata par absurdu.

„Sarunas gaitā "TV3 Latvia" neizrādīja ne mazāko vēlēšanos turpināt līdzšinējo sadarbību, tā vietā turpinot uzstāt uz atsevišķas paketes veidošanu, pilnībā ignorējot nozares pārstāvju argumentus par šādas paketes veidošanas absurdumu un būtiskajām izmaksām kabeļtelevīzijas tīklos," paziņojumā norāda viens no operatoriem „IZZI". „Latvijas kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas operatori "IZZI", "Baltkom", "Lattelecom" un Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija, kura pārstāv 25 kabeļtelevīzijas operatorus, nav mainījusi un nemainīs savu nostāju attiecībā uz TV3 tālāku retranslāciju - par nacionālo un reģionālo apraides kanālu apraidi kabeļu un ētera sistēmās neatkarīgi no apraides tehnoloģijas kanāli nevar pieprasīt maksu no operatoriem. Licences maksas ieviešana iespējama tikai tad, ja TV3 pārtrauktu bezmaksas raidīšanu nacionālajā apraides tīklā."

Tāpat operatori norāda, ka, ja "TV3 Latvia" turpinās „uzstāt uz nepieņemamiem nosacījumiem tālākas sadarbības turpināšanai, kabeļtelevīzijas operatori būs spiesti pārtraukt TV3 retranslāciju pēc atbilstoša Nacionālās Radio un televīzijas padomes lēmuma saņemšanas. Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, tieši Nacionālās Radio un televīzijas padomes kompetencē ir pieprasīt operatoram pārtraukt kāda kanāla retranslāciju. Tā kā "TV3 Latvia" nostāja nav mainījusies un līdzšinējās sarunas pierāda, ka vienošanās nav panākama, kabeļtelevīzijas operatori uzskata, ka patlaban dialoga iespējas ir izsmeltas."

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form