TV5 var draudēt darbības apturēšana vai pat licences atņemšana
Foto: LETA

Televīzijai "TV5 Latvia" par dažādiem sistemātiskiem pārkāpumiem var draudēt pat darbības apturēšana uz laiku vai pat licences atņemšana, ja telekompānija nesaņemsies un beidzot nenovērsīs pārkāpumus, uz kuriem tai vairākus gadus norādījusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NEPLP priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece pastāstīja, ka padome ir iepazinusies ar juristu sagatavoto apkopojumu par TV5 pārkāpumiem, tiesa gan, ir kāda nianse - šogad TV5 piereģistrēta apraides atļauja, un juridiski ir jauna televīzija, "lai gan mēs visi zinām, ka tā ir tā pati".

Šoruden NEPLP uzlikusi divus sodus TV5 - par raidījumu netulkošanu latviešu valodā un arī liegumu toreizējam satiksmes ministram Kasparam Gerhardam raidījuma "Bez cenzūras" tiešraidē izteikties valsts valodā.

Padome tuvākajā laikā nosūtīs brīdinājumu LNT par tai piederošā TV5 rīcību un lūgs sakārtot situāciju. "Lūgsim viņus, lai labojas, citādi tālāk iesim likumisko ceļu," teica Buceniece, paskaidrojot, ka sekas var būt TV5 darbības apturēšana uz vairākām dienām vai pat licences atņemšana.

Viņa atturējās vērtēt, cik reāls varētu būt šāds iznākums, norādot, ka viss atkarīgs no LNT reakcijas un tam sekojošajiem padomes lēmumiem.

NEPLP jurists Alens Ancens pastāstīja, ka kopš apraides atļaujas pārreģistrēšanas no "TV5 Rīga" uz akciju sabiedrību "Latvijas Neatkarīgā televīzija" ir pieļauti jau divi būtiski pārkāpumi un padome ir saņēmusi vēl vairākas sūdzības par TV5 darbību un iespējamajiem likumpārkāpumiem. Ancens teica, ka padome tos izvērtēs un ļoti iespējams, ka arī šajos gadījumos tiks konstatēti likumpārkāpumi.

Arī Ancens atzina - ja sistemātiskie pārkāpumi netiks novērsti, darbības apturēšana uz laiku vai licences apturēšana var būt reāls iznākums, jo "nav normāli, ka faktiski jaunai televīzijai nepilna pusgada laikā jau ir divi administratīvie pārkāpumi".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form