Ūdens krājas arī ēkā, kas atrodas blakus pussabrukušajam Buru ielas namam
Foto: LETA

Ūdens krājas arī Buru ielas 9.nama otrā korpusā, kas ir pastāvīga dzīvojamā ēka pretī pussabrukušajam namam, novēroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ūdens krājas ēkas pagrabā, un, iespējams, tieši šī iemesla dēļ ēkas tuvumā ir jūtama nepatīkama smaka.

Arī Rīgas domes "Vienotības" deputāts Valdis Gavars (V) stāsta, ka "blakus ēkai, kas atrodas pagalmā, ir ar ūdeni pilns pagrabs, un pati māja avārijas stāvoklī". Pēc Gavara domām, iedzīvotāji ir jāizmitina citur, bet abi ēku korpusi Buru ielā 9 ir jānojauc, nevis jāmēģina "salāpīt".

Atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, deputāts informē, ka ēkai, kura vakar vakarā sāka brukt, ūdens pagrabā krājies jau aptuveni desmit gadus. Reiz ūdens ticis izsūknēts, bet jau pēc dažām dienām tas bijis atpakaļ. Tas mājas konstrukcijas bojājis ilgstoši, un, iespējams, kļuvis par vakar vakarā notikušās nelaimes iemeslu.

"Sapuvušās ēkas konstrukcijas vairs neizturēja slodzi, un kāpņu telpa sabruka. Šobrīd ēkas gala siena pie pamatiem ir nosēdusies un noliekusies uz blakus esošās mājas pusi, kas liecina, ka drīzumā sabrukt var visa māja. Iedzīvotāji vairākkārt vērsušies "Rīgas namu pārvaldniekā", tomēr palīdzību nav saņēmuši," stāsta Gavars.

Kā ziņots, Torņkalnā brūkošās divstāvu dzīvojamās mājas Buru ielā 9 iedzīvotāji pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) ir parādā teju 23 000 eiro par ēkas apsaimniekošanu, pastāstīja pārvaldnieka Komunikācijas nodaļas speciāliste Santa Vaļuma.

Viņa informēja, mājas iedzīvotāji savulaik atteikušies no finansējuma uzkrājuma veidošanas ēkas apsaimniekošanai. Vaļuma skaidroja, ka iedzīvotāji atteikušies no uzkrājuma veidošanas un lūguši "Rīgas namu pārvaldnieku" izņemt šo pozīciju no mājas uzturēšanas tāmes. Tāpat šobrīd esot apmēram piecas aktīvas tiesvedības par parādu piedziņu no mājas iedzīvotājiem.

Savukārt, jautāta, kāds ir konkrētās divstāvu mājas stāvoklis, Vaļuma atbildēja, ka patlaban speciālisti apseko māju, lai to noskaidrotu. Tiks pieaicināts neatkarīgs būveksperts, kurš sagatavos risinājumus mājas tehniskā stāvokļa uzlabošanai. Eksperta atzinums varētu būt gatavs nākamnedēļ, pieļāva "Rīgas namu pārvaldnieka" pārstāve.

Pēc viņas teiktā, ēkas gala siena pie pamatiem ir nosēdusies un noliekusies uz blakus esošās mājas pusi. Šāda situācija, iespējams, izveidojusies gruntsūdeņu dēļ, kurus vēl nesen "Rīgas namu pārvaldnieks" atsūknējis no mājas pagraba. Vaļuma stāstīja, ka izmaksu dēļ mājas iedzīvotāji nav vēlējušies ievietot pagrabā atsūknēšanas iekārtu, kas gruntsūdeņus likvidētu, tiklīdz tie parādās.

Kā uzsvēra Vaļuma, šobrīd avārijas situācija tiek novērsta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tomēr par turpmākajiem risinājumiem varēs spriest pēc būveksperta atzinuma saņemšanas.

Jau ziņots, ka svētdien ap pulksten 23:00 Rīgā, Buru ielā, sabrukusi kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī bojāta mājas ārsiena. Dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ no šīs ēkas, kā arī no blakus mājas evakuēti kopumā 16 cilvēki.

Kā norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, desmit cilvēki, tai skaitā divi bērni un viena persona ar kustību traucējumiem, evakuēti no grūstošās mājas, savukārt seši - no blakus ēkas.

Notikuma vietā ieradusies arī Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Par notikušo paziņots Rīgas domei, lai tās būvinspektors apsekotu notikuma vietu, novērtētu ēkas stāvokli un bīstamību.

Kā informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, septiņi no evakuētajiem cilvēkiem nogādāti pašvaldības dienesta viesnīcās, savukārt pārējie cilvēki no izmitināšanas atteikušies, sakot, ka paliks pie radiem un draugiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas namu pārvaldnieks Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form