'Ukrainas atbalsta grupa' saņem ziņas par viltus labvēļiem – krāpniekiem
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

"Ukrainas atbalsta grupas" pārstāvji saņem ziņas par krāpniekiem, kuri, uzdodoties par Ukrainas atbalstītājiem, izveido viltus ziedošanas kontus, viltus preču pieņemšanas punktus, vai veic citas krāpnieciskās darbības, portālu "Delfi" informēja atbalsta grupa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējās nedēļas laikā atbasta grupa konstatējusi, ka arvien biežāk izskan informācija, ka Krievijas okupācijas spēku atbalstītāji gan Krievijā, gan citur Eiropā, piemēram, Vācijā ir uzsākušas vākt ziedojumus ar mērķi atbalstīt Krievijas armiju.

"(Tas) izklausās ne tikai absurdi, bet neizsakāmi ciniski. Aicinātu ikvienu, kas kaut ko šādu pamana pie mums Latvijā, ziņot attiecīgiem dienestiem, pirmām kārtām jau Valsts policijai vai Valsts drošības dienestam," atgādina Ukrainas atbalsta grupa.

"Delfi" jau iepriekš raidījumā "Tiesības zināt" pievērsās jautājumam par krāpniekiem, kas "uzdzīvo" uz kara briesmām. Latvijas Cilvēktiesību centra jurists Edgars Oļševskis aicināja cilvēkus, pirms uzticēties kādam aicinājumam ziedot sociālajos medijos, pārliecinieties, kas šo aicinājumu izplata, vai uz šo aicinātāju ir atsauksmes.

Viņš arī skubināja sadarboties ar Nevalstiskajām organizācijām vai valsts iestādēm.

Raidījuma pilnu ierakstu var skatīties šeit.

"Ukrainas atbalsts grupa" arī pateicas visiem ziedotājiem. "Paldies visiem Latvijas iedzīvotajiem par jau izrādīto atbalstu, ziedojot naudas līdzekļus un nepieciešamās lietas. Tas viss noder uz vietas Ukrainā un atbēgušajām ģimenēm šeit. Vārdos neizsakāma pateicība ir jāvelta tiem, kuri atvēruši savas durvis šīm ģimenēm, ielaižot savos īpašumos, kuri iespējams līdz šim izīrēti komerciālos nolūkos, bet tagad šajos grūtajos brīžos ir gatavi atteikties no saviem labumiem, sniedzot mājīguma sajūtu Ukraiņu ģimenēm ar maziem bērniem. Turklāt, kā izrādās, mums šādu iespēju vēl ir daudz," turpina grupa.

Atbalsta grupa arī atgādināja par vienu no pagājušās nedēļas lielākajiem atbalsta pasākumiem – koncertu "Roks pret okupāciju". Koncerta ieraksts pieejams šeit.

Ikviens, kas vēlas sniegt atbalstu Ukrainai, aicināts apmeklēt vietni "www.ukraine-latvia.com". Šajā vietnē Ukrainas pilsoņiem ir iespēja lūgt palīdzību

Savukārt finansiāli atbalstīt Ukrainu iespējams šeit. Līdz šim Ukrainas atbalstam saziedoti jau vairāk nekā seši miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Krievija Ukraina Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form