Latvijas eksprezidents Guntis Ulmanis neplāno iestāties jaunveidojamajā Latvijas bankas (LB) prezidenta Einara Repšes partijā "Jaunais laiks", taču domā arī turpmāk to atbalstīt. Šādu viedokli Ulmanis pauda svētdien Latvijas televīzijas (LTV) raidījumam "Panorāma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņš atzina, ka ir gatavs atbalstīt un atbalstīs šo spēku, taču negrasoties tajā iestāties. "Es atbalstīšu labējo partiju, bet pats šajā partijā neiestāšos," sacīja Ulmanis, pamatojot, ka viņam kā bijušajam prezidentam arī bez līdzdarbošanās partijā ir pietiekami plašas iespējas "izteikt savu viedokli un palīdzēt Latvijai tajos jautājumos, kur es uzskatu par nepieciešamu".

"Mana pozīcija ir, ka labējais flangs ir jāpastiprina, sevišķi pēc vakardienas sociālistiskās partijas [Latvijas sociālistiskās partijas] sanāksmes, kurā šīs parijas vadītāji ar ļoti indīgu zemtekstu salīdzināja savas partijas teikto un prezidentes teikto [par valodas barjeras atcelšanu deputātu kandidātiem]," sacīja Ulmanis

Viņš norādīja, ka ir piedalījies Repšes partijas programmu apriešanā un izstrādāšanā un uzskata, ka tā ir "nopietnu cilvēku ļoti nopietns un pārdomāts darbs bez populisma". "Šajās programmās nav domāts par to, ko domās vēlētājs, bet šais programmās ir domāts, kā palīdzēt Latvijai iziet no šīs situācijas, kur sociālās problēmas ir ļoti asas kļuvušas, sacīja Ulmanis, uzsverot, ka "man ir pārliecība, ka arī tālāk šī partija savas programmas veidos pamatoti un argumentēti".

Viņš arī noraidoši izteicās par Repšes izsludināto ziedojumu vākšanu, sakot, ka "es nebūtu vācis naudu sev". "Taču tā ir Repšes kunga darīšana," pauda eksprezidents.

Jau vēstīts, ka Ulmanis, kuru prezidenta amatam izvirzīja Latvijas Zemnieku savienība, nesen izstājās no šīs partijas un tika minēts kā viens no jaunveidojamā Latvijas bankas prezidenta politiskā spēka atbalstītājiem.

Arī viņš pats iepriekš izteicis atbalstu Repšes partijai, tomēr izvairīgi izteicies par iespēju iestāties šajā politiskajā organizācijā. Septembra sākumā Ulmanis atzina, ka tikšoties ar Repši, lai "kā politiski neatkarīgs cilvēks runātu par politiskajiem procesiem valstī".

Savukārt zemnieku līderi Ulmaņa aiziešanu skaidroja ar nogurumu un vēlēšanos aiziet no politikas.

Jau vēstīts, ka atbalstu Repšes partijai pauduši Latvijas Ebreju kopienas priekšsēdētājs Grigorijs Krupņikovs, ārsts Āris Auders, uzņēmējs Sols Bukingolts, Rīgas tehniskās universitātes mācībspēki, kā arī informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmēji.

Par atteikšanos no līdzdalības Repšes partijas veidošanā nesen paziņoja ārsts Valdis Keris, skaidrojot, ka izvēlējies profesionālo, nevis politisko darbību, kā arī norādot uz domstarpībām par to, kādam jābūt darbam komandā.

Savukārt Repše novembra beigās Saeimai iesniedza atlūgumu. Jaunās partijas dibināšanas kongress varētu notikt janvārī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form