Unikālā operācijā mazam bērnam atdala smadzeņu puslodes
Foto: Reuters/Scanpix

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pirmo reizi vēsturē tikusi veikta unikāla operācija – hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos, paziņojumā presei norāda VSIA "Bērnu klīniskās universitātes slimnīca" Komunikācijas daļas vadītāja Vita Šteina.

"Operācija tika veikta nepilnus divus gadus vecam bērnam, kuram viena no smadzeņu puslodēm ir neglābjami bojāta un rada epilepsiju, turklāt traucē veselajai smadzeņu puslodei normāli funkcionēt. Lai bērna veselības stāvoklis uzlabotos, bija nepieciešams slimo smadzeņu puslodi nodalīt no veselās, tādā veidā novēršot epilepsijas lēkmes un veicinot veselās smadzeņu puslodes darbības uzlabojumus," skaidro bērnu neirologs dr.Jurģis Strautmanis, uzsverot, ka šī ir viena no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā.

Hemisferotomijas operācijas ir ļoti rets operācijas veids, ko nepieciešams veikt ne biežāk kā vienu reizi divos gados. Svarīgi, ka šādas operācijas veic bērna agrīnā vecumā.

Unikālo operāciju veica BKUS neiroķirurgs Basels Jakubs Vēbe, profesors Bertils Rīdenhāgs, anesteziologs - reanimatologs Aleksejs Mihejevs, anestēzijas māsa Aija Klekmane, operāciju māsas Karīna Brunovska un Egita Kvetkovska.

Operācija tika veikta ar Bērnu slimnīcas fonda finansiālu atbalstu.

Fonda vadītāja Liene Dambiņa uzsver, ka bērnu slimnīcā strādā izcili ārsti, "kuri vēlas un var nodrošināt mūsu bērniem pasaules līmeņa ārstniecību. Domāju, ka lielai daļai ziedotāju tieši mūsu ārstu darbs ir motivācija atbalstīt Bērnu slimnīcu, jo katru gadu kopā izdodas palīdzēt daudziem bērniem atgūt veselību tepat Latvijā".

Viņa uzsver, ka arī šajā reizē, pateicoties ziedotājiem un ārstiem, bērns visu nepieciešamo varēja saņemt BKUS un pēc palīdzības nebija jādodas ārpus Latvijas.

Pagājušajā gadā Bērnu slimnīcas fonds izlietojis aptuveni 100 000 eiro, lai pacientiem nodrošinātu dažādas operācijas tepat BKUS, atzīmē Dambiņa.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca Bērnu slimnīcas fonds
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form