Foto: AFI
Integrācija var notikt tikai tad, kad notiek dialogs starp integrētāju un integrējamo, tāpēc saskaņu starp latviski un krieviski runājošajiem, kā papardes ziedu, nevar atrast vienatnē, aģentūrai LETA sacīja "Saskaņas centra" (SC) frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Vērtējot referenduma rezultātus, Urbanovičs pauda prieku, ka referendumā piedalījies liels skaits balsstiesīgo, un atzina, ka par krievu valodu kā otro valsts valodu nobalsojis liels cilvēku skaits.

"Bet tas nenozīmē, ka viņi balsoja pret latviešu valodu vai latviešiem. Latgalē runāju ar vairākiem cilvēkiem un visi atzina, ka tādējādi balsojuši pret neveiksmīgo etnopolitiku, uzpūtīgo politiķu aušību, zaglību, egoismu un tautas viedokļa ignorēšanu. Savukārt tie, kas balsoja pret krievu valodu, sargāja savu valodu, savu valsti," sacīja politiķis.

Viņš arī uzsvēra, ka valdošajai varai referenduma rezultātus nevajadzētu traktēt kā uzticības balsojumu varai, jo, pēc Urbanoviča domām, visi, kas piedalījās referendumā, gāja un lēma par savu nākotni, jo neuztic savu likteni ievēlētajiem politiķiem.

"Turpmāk valdošajai koalīcijai jāveido dialogs ar SC, kā rezultātā panāktie kompromisi jāīsteno dzīvē. Skaidrs, ka dialogam nevar būt tabu tēmu. Latvijas nelatvieši grib ietekmēt un veidot politiku, ko apliecina referenduma rezultāti. Jautājums ir par to, vai viņu vēlmes tiks sadzirdētas. Bet šis jautājums ir adresējams varai," sacīja SC līderis.

Viņš uzskata, ka integrācijas politika ir jāsāk īstenot pa īstam, "pretējā gadījumā piedzīvosim vēl lielākus satricinājumus". "SC kā vēl nekad ir gatavi līdzdarboties. Ir skaidrs, ka saskaņas meklējumi nav iespējami vienatnē. Tas ir kā ar papardes ziedu, to vienatnē nevar atrast," sacīja Urbanovičs.

Jau ziņots, ka, saskaitot balsis visos 1035 vēlēšanu iecirkņos pret Satversmes grozījumiem un pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsojuši 821 722 jeb 74,8% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti.

Par grozījumiem Satversmē nobalsoja 273 347 jeb 24,88% balsstiesīgo pilsoņu.

Kopumā referendumā piedalījušies 1 098 593 jeb 70,73% balsstiesīgo vēlētāji.

Rīgā piedalījušies 315 057 jeb 77,11% vēlētāju, Vidzemē - 298 566 jeb 72,95%, Latgalē - 141 707 jeb 60,03%, Kurzemē - 145 250 jeb 70,98% un Zemgalē 158 511 jeb 68,3% vēlētāju.

Savukārt ārzemēs piedalījās 33 817 jeb 61,99% vēlētāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!