Ušakovs pārsūdzējis 140 eiro sodu par komunikāciju svešvalodās sociālajos tīklos
Foto: facebook.com/NilsUsakovs

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ir pārsūdzējis tiesas spriedumu par 140 eiro naudas soda piemērošanu saistībā ar pašvaldības īstenoto saziņu sociālajos tīklos arī svešvalodās - krievu un angļu valodā.

Kā informēja Rīgas apgabaltiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, Ušakovs pārsūdzējis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas nolēmumu atstāt negrozītu Valsts valodas centra (VVC) direktora lēmumu. Patlaban lēmums par lietas izskatīšanu apgabaltiesā vēl nav pieņemts.

Termiņš, kad tiesai jāpieņem lēmums par apelācijas sūdzības pieņemšanu vai atteikumu to darīt, ir 13.marts.

Kā ziņots, no Vidzemes priekšpilsētas tiesas sprieduma secināms, ka pašvaldībai saziņā ar iedzīvotājiem arī sociālajos tīklos jālieto tikai valsts valoda.

Valsts valodas likums nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādes sabiedrības informēšanai paredzēto informāciju sniedz tikai valsts valodā un tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos - svešvalodā.

"Tās ir likuma nepārprotamas prasības, bet arī no cilvēciskā viedokļa, ja vēlamies iesaistīt cilvēkus, kas mums līdzās runā citā valodā, piemēram, krievvalodīgos. Mēs ne vien nepalīdzam viņiem integrēties, mēs vienkārši liekam akmeņus viņu ceļā, šajā integrācijas ceļā," norādīja VVC direktora vietniece Ingrīda Bērziņa.

Latvijas tiesu sistēmas praksē šis ir pirmais spriedums, kas skar pašvaldības saziņu sociālajos tīklos.

Tags

Nils Ušakovs Rīgas apgabaltiesa

Comment Form