Ušakovs: 'Rīgas satiksme' pārraudzībā esmu darījis visu, kas ir pašvaldības vadītāja kompetencē
Foto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) uzskata, ka, nodrošinot pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pārraudzību, ir darījis visu, kas ir pašvaldības vadītāja kompetencē, sacīja mērs.

Viņš norādīja, ka Rīgas dome 5. februārī ir saņēmusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieprasījumu Ušakovam, kā "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājam, sniegt paskaidrojumus par uzņēmuma pārvaldību.

Uz visiem jautājumiem pašvaldībai esot pamatotas atbildes, kuras ministrijai arī tiks sniegtas.

Komentējot savu atbildību saistībā ar "Rīgas satiksmes" lielāko iepirkumu kontroli, Ušakovs skaidroja, ka pastāv sistēma, ka visi lēmumi tiek saskaņoti un vīzēti vispirms uzņēmumā, pēc tam pašvaldības struktūrās, un tikai ar visām vīzām nokļūst mēram uz galda.

"Situācijā, kad dokumenti ir saskaņoti un vīzēti daudzās instancēs un ir sagatavoti atzinumi ar ieteikumiem, kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim būtu jābalso katrā darba kārtības jautājumā, ir jābūt ļoti nopietniem argumentiem, lai balsotu pretēji. Nevienu brīdi nav bijis pazīmju, ka, iegādājoties tramvajus, trolejbusus un autobusus no pasaules mēroga ražotājiem, iepirkums varētu būt aizdomīgs," pauda Ušakovs.

Jau vēstīts, ka VARAM lūdz sniegt informāciju, kā Ušakovs ir pārvaldījis "Rīgas satiksmes" darbu, kādi iekšējās kontroles mehānismi ir ieviesti. Ušakovs tiek aicināts izskaidrot uzņēmuma statūtu neatbilstību likuma prasībām, sniegt informāciju par kapitālsabiedrības finansiālo stāvokli, ieķīlātajiem objektiem un uzņemtajiem finanšu riskiem saistību neizpildes gadījumā, par iepirkumu kontroles procedūrām uzņēmumā, kā arī īstenotajiem korupcijas riska mazināšanas pasākumiem.

"Rīgas satiksme" kā jebkura pašvaldības iestāde organizatoriskā hierarhijā ir padota Rīgas domei, kas tādējādi ir atbildīga arī par tās īstenoto darbību, atgādina VARAM.

Vērtējot papildus no Rīgas domes pieprasīto informāciju, būtiska vērība tiks pievērsta tam, vai "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājs nav pieļāvis prettiesisku bezdarbību un vai pienācīgi ir pildīts likumos noteiktais pienākums rūpēties par pašvaldības kapitālsabiedrības tiesisku darbību, uzsver ministrija.

Source

LETA

Tags

Nils Ušakovs Rīgas dome Rīgas satiksme VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form