Ušakovu soda ar 150 eiro sodu par 'Saskaņas' pārstāvja neierašanos tiesā
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa pirmdien atzina par neattaisnotu partijas "Saskaņa" pārstāvja neierašanos uz tiesas sēdi prasībā pret bijušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) un piemēroja 150 eiro administratīvo sodu partijas vadītājam Nilam Ušakovam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Saskaņas" pārstāvis tiesā, advokāts Jānis Dzanuškāns, kurš ir arī Ušakova ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos, tiesā bija iesniedzis slimības lapu un lūdzis atlikt šodien paredzēto lietas izskatīšanu. Lūgums tiesai bija izteikts pagājušās nedēļas nogalē, un tajā norādīts, ka viņa klients līdz pirmdienas tiesas sēdei nevar atrast citu pārstāvi.

Savukārt Straujumas advokāts Lauris Leja pauda viedokli, ka "Saskaņas" pārstāvja neierašanās būtu atzīstama par neattaisnotu, jo partija ir juridiska persona, kam ir iespēja arī īsā laikā nozīmēt citu pārstāvi, piemēram, kādu valdes locekli.

Tiesa administratīvo sodu piemēroja Ušakovam kā "Saskaņas" valdes priekšsēdētājam, kuram bija pienākums nodrošināt partijas pārstāvību tiesā.

Lietas izskatīšana šodien tika atlikta līdz 23.augusta plkst.10.

"Saskaņas" prasība pret Straujumu saistīta ar viņas izteikumiem Saeimas vēlēšanu dienā 2014.gada 4.oktobrī. "Saskaņa" lūdz tiesu uzlikt par pienākumu Straujumai atsaukt, partijas ieskatā, aizskarošās ziņas un samaksāt mantisko kompensāciju par morālo kaitējumu 1000 eiro apmērā.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa pirmajā instancē pērn septembrī "Saskaņa" prasību noraidīja, bet partija iesniegusi apelācijas sūdzību, ko tagad izskatīs apgabaltiesa.

Straujuma 4.oktobrī - vēlēšanu dienā - pēc nobalsošanas žurnālistiem teica: ""Vienotība" uzvarēs. Es ticu, ka "Saskaņas centrs" tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par "Saskaņas centru" un Latvijas neatkarību."

"Saskaņa" prasa atzīt par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu Straujumas izplatīto informāciju, ka, "partijai "Saskaņa" uzvarot Saeimas vēlēšanās, var tikt apdraudēta Latvijas neatkarība". Partijas pieteikumā skaidrots, ka Straujuma ir amatpersona un pieredzējusi politiķe, kurai vajadzēja apzināties savu izteikumu nozīmi un sekas.

Partija norāda, ka "nepatiesās ziņas tika izplatītas tieši vēlēšanu dienā, tādējādi netieši aicinot vēlētājus nebalsot par "Saskaņu"". Pēc partijas domām, no minētā izriet, ka Straujumas mērķis, izplatot šīs ziņas, bija graut "Saskaņas" reputāciju un iespēju gūt labus rezultātus 12.Saeimas vēlēšanās.

Tāpat partija uzsver, ka ar saviem izteikumiem bijusī Ministru prezidente piedēvē partijai krimināli sodāmu darbību izdarīšanu vai plānošanu, jo Latvijas neatkarības apdraudēšana vērtējama kā noziegums pret valsti.

Savukārt Straujuma savos paskaidrojumos tiesai pauž viedokli, ka konkrētajā gadījumā strīdus izteikums nav kvalificējams kā ziņas, bet gan kā viņas viedoklis jeb komentārs, kas sniegts intervijā, atbildot uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem. Tiek skaidrots, ka strīdus izteikums ir Straujumas viedoklis par "Saskaņas" veiktajām darbībām, kas radīja bažas esošajā ģeopolitiskajā situācijā.

Straujumas paustais nav pakļauts patiesības pārbaudei, jo tas "viennozīmīgi atspoguļo "Saskaņas" vērtējumu un attieksmi, nevis kādu konkrētu datu un faktu kopumu", norāda bijusī premjere.

Jau ziņots, ka Valsts policija bija noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus bijušajai Ministru prezidentei un arī Rīgas domes priekšsēdētājam Ušakovam par aģitācijas kārtības pārkāpšanu Saeimas vēlēšanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Dzanuškāns Rīgas apgabaltiesa Saskaņa Valsts policija Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form