Uz grants ceļiem iestājies šķīdonis; četri ceļu posmi applūduši
Foto: LETA

Tā kā ziemai raksturīgie laika apstākļi nav iestājušies uz grants autoceļiem visā valstī ir iestājies šķīdonis, portālu "Delfi" informēja ''Latvijas Valsts ceļi''.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām.

Ilgstoša lietus dēļ daudzviet ūdenstilpnēs ir paaugstinājies ūdens līmenis un meliorācijas sistēmas, kas daudzviet netiek uzturētas tehniskā kārtībā, nevar nodrošināt ūdens atvadi. Rezultātā atsevišķās vietās autoceļi applūst un ir slēgti satiksmei. Slēgts reģionālais autoceļš Koknese–Ērgļi (P79) tā 34,9. kilometrā. Apkārtējā grunts līdzās ceļam ir pārmitrināta, bet pašu ceļu izskalo līdzās esošais avots. Slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Vestiena–Indrāni–Liepkalne–Ogreslīči (V885) un Pļaviņas–Ērgļi (P78). Slēgts arī vietējā autoceļa Šķirpāni–Soboļina (V540) posms 1,9.-6,0. kilometrā uz Zilupes un Ludzas novadu robeža. Tāpat slēgts arī autoceļš Ziras–Vēkas (V1350) tā 5. kilometrā Ventspils novada Užavas pagastā un autoceļa Iecava–Lambārte (V1047) posms 8,9.-10,9. kilometrā pie Iecavas.

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota LVC mājaslapā http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, ka ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Valsts ceļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form