Šīs nedēļas sākumā dzērveņu audzētāji uzsākuši ogu ražas novākšanu, informēja Dzērveņu audzētāju asociācijas priekšsēdētāja Gundega Sauškina. Pēc viņas teiktā, šogad dzērvenēm laika apstākļi ir bijuši labvēlīgi, jo bija gan mitrs, gan arī saulains laiks, kas veicināja ogu augšanu. Vislabākā ogu raža šogad ir kādam Alsungas dzērveņu audzētājam - 30 līdz 40 tonnas no hektāra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Sauškina prognozēja, ka šogad kopumā dzērveņu audzētāji novāks 60 000 tonnas ogu, daļu realizējot vietējiem dzērveņu pārstrādātājiem, bet daļu - pārdodot tirgos. Noslēgtie līgumi ar uzņēmumiem paredz, ka pārstrādātājiem ogas realizēs par Ls 0,60 kilogramā. Savukārt tirgos ogu audzētāji dzērvenes plāno realizēt par Ls 1,50 kilogramā.

Tas, ka tirgos ogas realizē par lielāku cenu, bet pārstrādātājiem par zemāku, esot pieņets visās pasaules valstīs. "Ja ogas pārstrādātājiem realizētu par tādu pašu cenu, par kādu realizē tirgū, tad, piemēram, dzērveņu kompots, būtu zelta vērts," norādīja asociācijas priekšsēdētāja, piebilstot, ka pārstrādātājiem ir jāiegulda liels darbs un līdzekļi, lai saražotu gala produktu.

Pagaidām vēl Latvijas dzērveņu audzētāji nespēj nodrošināt Eiropas valstu prasīto apjomu, kas ir 200 000 tonnas ogu eksportam. Arī Latvijā pieprasījums pēc ogām ir liels, par ko liecina arī pagājušās nedēļas beigās realizētais ogu apjoms Rātslaukumā notiekošajā Miķeļdienas Ābolu gadatirgū, kad ogu pat esot pietrūcis.

Ar dzērveņu dēstiem Latvijā kopumā ir apstādīti aptuveni 30 hektāri. Dzērveņu audzētāju asociācijā darbojas 41 biedrs. Asociācija dibināta 1998.gada 15.aprīlī, un kopš 2000.gada vasaras ir Latvijas augļkopju asociācijas biedrs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form