Uzvaras pieminekli aizsargā starpvalstu līgums, skaidro Ārlietu ministrija
Foto: F64

Pieminekli Rīgā, Uzvaras parkā, aizsargā savulaik noslēgts starpvalstu līgums par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un ģimenes locekļu sociālo aizsardzību, kurā ir pants, kas paredz pušu savstarpēju memoriālo būvju un masu apbedījumu vietu saglabāšanu un uzturēšanu, skaidroja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1994. gadā tika parakstīta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās, kurā līgumslēdzēji atzina, ka vienošanās darbības laikā puses apņemas atturēties no nesaskaņotas vienpusējas rīcības vairākos jautājumos, tostarp par minēto pieminekli.

Ziņots, ka Uzvaras parka pieminekļa padomju karavīriem skulptūras varētu pārvietot uz kādu vietu, kurā ir apglabāti PSRS Sarkanās armijas kareivji, Saeimas atbildīgās komisijas sēdē izteicis Uzvaras parka atjaunošanas iepriekšējā veidolā iniciators Māris Ruks.

Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija uzklausīja Ruku saistībā ar iniciatīvu, kura paredz atjaunot Latvijas pirmā neatkarības perioda projektu Uzvaras laukumam, kas atrodas Uzvaras parka teritorijā. Komisija vienojās, ka viedokli par šo jautājumu lūgs izteikt Rīgas domei un Ārlietu ministrijai. Sēdē izskanēja priekšlikums lūgt savu pozīciju paust arī Kultūras ministrijai.

Iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu - Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. "Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes," norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicina Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju vai Krievijas kompensāciju "PSRS armijas memoriāla demontāžai".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārlietu ministrija Nils Ušakovs Uzvaras parks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form