Vāc parakstus privātīpašnieku zemes atsavināšanai zem Biķernieku kompleksās sporta bāzes
Foto: Dzintara aplis

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai rosinātu zem Nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes esošās zemes atsavināšanu privātīpašniekiem, kas nodrošināšot šī sporta centra attīstību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Vineta Konstanta, kura vēl pirms pāris gadiem bijusi ierēdne un strādājusi Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Viņa uzskata, ka zemei, uz kuras atrodas Biķernieku sporta bāze, jāpieder valstij, jo tas atbildīs sporta bāzes statusam.

Iniciatīvā pausts, ka nacionālā objekta statuss nozīmē, ka tas ir nozīmīgs objekts visai sabiedrībai, tāpēc zemes atsavināšana notiktu sabiedrības vajadzībām, ievērojot Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumu.

Iniciatīvas autore atgādināja, ka trīs zemes īpašnieki ir vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases, lai arī šī zeme, kā pauda Konstanta, ir nepieciešama bāzes darbībai un attīstībai.

Kā ziņots, uzņēmēji Guntis Rāvis, Igors Skoks un Andris Putāns, kuri visi tikuši minēti Latvijas miljonāru sarakstos, ir vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases.

Zemes īpašnieku sabiedrisko attiecību pārstāve Elīna Dobulāne informēja, ka minētajām personām pieder zemes daļa, kas atrodas pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apsaimniekotās Biķernieku trases.

Lūgumā pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai zemes, kas atrodas pie CSDD Biķernieku trases, tās īpašnieki pauž nostāju, ka zeme faktiski netiekot izmantota nacionālās sporta bāzes vajadzībām, turklāt daļā no teritorijas neesot apmeklētājiem drošs tehniskais stāvoklis, piemēram, daļa no tribīnēm ir avārijas stāvoklī.

Zemes īpašnieki uzskata, ka nav pieļaujams, ka CSDD zemi tālāk nodod komercdarbībai - specializētajiem auto servisiem, bet nekustamā īpašuma nodoklis nacionālās sporta bāzes statusa dēļ valsts budžetā netiek maksāts

IZM aģentūrai apliecināja, ka vēstule ir saņemta un Nacionālā sporta padome šo lūgumu izskatīs nākamajā sēdē, bet vēl nav zināms, kad tā notiks.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Biķernieku trase Ceļu satiksmes drošības direkcija CSDD Guntis Rāvis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form