Svētdien pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāki simti cilvēku, lai pieminētu komunistiskā genocīda upurus.
Pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušās valsts amatpersonas - Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP), reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs (TP), kultūras ministre Helēna Demakova (TP), kā arī Rīgas domes pārstāvji u.c.
Valsts prezidente, uzrunājot klātesošos sacīja, ka šī mūsu valstī ir sēru diena, kas tiks atzīmēta arī turpmākajos gados. Viņasprāt, šajā dienā noticis viens no briesmīgākajiem noziegumiem Latvijas vēsturē.
Šī diena tiek uzskatīta par Staļinisma terora sākumu, kas pavērsās pret latviešu tautu. Prezidente uzsvēra, ka šajā dienā latviešu tautai jānoliec galva, pieminot bojāgājušos un jauniešiem ir jāatgādina par šo traģēdiju, stāstot par to skolās, Latvijas vēstures stundās.
Kā ziņots, svētdien Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā atceres pasākumu ar gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, rīko Latvijas Politiski represēto apvienība.
Svētdien tiek pieminēti 1949.gada notikumi Latvijā, kad no 25.marta līdz 28.martam 33 vilcienu ešelonos uz "speciālnomitinājuma" vietām, galvenokārt uz Amūras, Omskas un Tomskas apgabaliem, izsūtīti vairāk nekā 40 000 cilvēku, arī vairāk nekā 10 000 bērnu un jauniešu vecumā līdz 16 gadiem.
Iepriekš sagatavotajos izsūtāmo sarakstos šie cilvēki dēvēti par kulakiem, bandītiem, nacionālistiem un citiem tautas ienaidniekiem.
No Baltijas valstīm uz Sibīriju izveda aptuveni 95 000 cilvēku.