Vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā turpina pieaugt
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā turpina pieaugt, liecina aprēķini, balstoties uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nedēļas vidējais vienā dienā sapotēto cilvēku skaits patlaban ir 6735 jeb par 951 personu vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Turklāt ne visi mediķi datus par vakcināciju ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmdien tika sapotētas 6340 personas, otrdien - 6424, trešdien - 7724, ceturtdien - 7182 cilvēki, kas ir vairāk nekā pagājušajā nedēļā attiecīgajās dienās.

Par piektdien patlaban vienotajā datubāzē reģistrēts 6001 vakcinēts cilvēks. No tiem 1840 tikuši pie vakcīnas pirmās devas, 2011 - pie otrās, bet 2142 sapotēti ar "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Reģistrēti arī astoņi revakcinācijas gadījumi, kad papildu poti pret Covid-19 saņēmuši iedzīvotāji ar ļoti novājinātu imunitāti. Šie cilvēki revakcinēti dažādās ārstniecības iestādēs, septiņi saņēmuši "Pfizer"/"BioNTech" un viens - "Moderna" vakcīnu.

Kopumā līdz šim revakcinācijas kursu saņēmušas 149 personas ar novājinātu imunitāti.

Vakar Latvijā vakcinēšanā pret Covid-19 iesaistījušās 272 ārstniecības iestādes. Visaktīvākie potētāji bijuši "Veselības centra 4", "Veselības centru apvienības" un Rēzeknes slimnīcas mediķi, kuri savakcinējuši attiecīgi 799, 664 un 180 cilvēkus.

No visiem ceturtdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa bijuši cilvēki, kuri neietilpst nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā. Sapotēti arī 782 seniori vecumā virs 60 gadiem, 475 personas ar hroniskām slimībām, 150 ārstniecības personas, 55 izglītības iestāžu darbinieki, 29 ārstniecības iestāžu darbinieki, 15 sociālās aprūpes centru darbinieki un 13 operatīvo dienestu darbinieki.

Līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 928 630 personas, bet vakcinācijas kursu pabeiguši 857 620 cilvēki, kas atbilst 45,56% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.

Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka līdz ceturtdienai vakcinācijas procesu pabeiguši 53,33% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.

No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēguši 51,88% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.

Lietošanai ES līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form